UŞAK 10°C
Az Bulutlu

UŞAK BELEDİYESİ GENÇLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYORpost_views_covvq Görüntüleme

kategorisinde, 11 Şubat 2016 - 17:18 tarihinde yayınlandı

c9

Uşak Belediyesi Aybey Gençlik Merkezi öğrencileri; belediyeye bağlı olarak hizmet veren Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi ve Huzurkent Futbol Tesislerinde doyasıya eğlenerek günün tadını çıkardılar.

Uşak Belediyesi Gençlik Merkezi dezavantajlı bölgelerde yaşayan dar gelirli ailelerin çocuklarının dezavantajının giderilmesi ve sosyal hayatla entegre olarak yaşamaları ve eğitim hayatlarında motive olmaları amacıyla yaptığı sosyal projelerle hizmet vermeye devam ediyor:

Bu kapsamda Uşak Belediyesi Aybey Gençlik Merkezi öğrencileri, ilk olarak Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezinde yemek yediler. Sonrasında görevliler nezaretinde ata binerek hayvan sevgisini pekiştirerek sosyal anlamda ayrı bir enerji depoladılar. Atlarla birlikte vakit geçiren  Gençlik Merkezi öğrencileri doyasıya eğlendiler.

Akabinde Huzurkent Futbol Tesislerinde gençler karşılıklı olarak çift  kale maç yaparak hem spor yaptılar hem de birbirleri ile kaynaştılar.

Bu sosyal faaliyetler hakkında açıklama yapan Aybey Gençlik Merkezi Koordinatörü Abdullah Özkan:

“Uşak Belediye Başkanımız Sn. Nurullah Cahan geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin sosyal ve kültürel gelişimine çok önem veriyor. Ve biz de bu kapsamında kendisinin de desteği ile Aybey Gençlik Merkezi olarak gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve sosyal anlamda çevresi ile uyumlu sağlıklı, sporsever,  vatanını, milletini seven ülkesi için çalışan gençler yetiştirmek gayesi ile hizmet veriyoruz. Gençlik Merkezimizde gençlerimiz masa tenisi, bilardo, sinema, kitap okuma, birlikte kahvaltı ve yemekler, geziler, diğer sportif ve kültürel faaliyetler ile hayata daha iyi adapte oluyor.

Gençlerimizin ufkunu genişletmek amacıyla Uşak Üniversitesine gezi düzenlemiştik. Sonrasında daha önce hayatlarında hiç basketbol müsabakasına gitmemiş öğrencileri Uşaksportif-Beşiktaş Basketbol Maçına toplu olarak götürdük. Öğrencilerimiz başka bir tarihte Gençlik Spor Bakanlığına bağlı olarak çalışan Gençlik Merkezine giderek farklı arkadaşlıklar kurdular. Uşak Belediyespor-Ödemişspor futbol maçında takımımızı maçın sonuna kadar desteklediler. Gençlerimizle çeşitli zamanlarda farklı müze ve kültür merkezi gezileri düzenledik.

Yaptığımız faaliyetlerin gençlerimizin üzerindeki olumlu etkilerini çok rahat hissedilebiliyoruz. Öğrencilerimizin mutluluğu yüzünden okunuyor.

Bu faaliyetleri yürütürken Gençlik Merkezimize her daim desteğini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Nurullah Cahan olmak üzere, Belediye Başkan Yardımcılarımız Erol Korkmaz,  Ergün Kırdinli, Hakan Uludağ ve Hüseyin Ufuk Uğur’a, Uşaksportif Başantrenörü Ozan Bulkaz ve kulüp yöneticilerine, Özel Kalem Müdürümüz Seyfullah Furtana ve birimine, Belediye Başkan Danışmanı Fahri Saçlı’ya, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yusuf Görgülü’ye,  Spor İşleri Müdürlüğüne, Kent Tarihi Müzesi çalışanlarına, At çiftliği Sorumlu ve çalışanlarına, Huzurkent Futbol Tesis Sorumlusu Yüksel Çalışkan Beye, ulaşım hizmetini sağlayan Mezarlıklar Müdürü Kudret Aydın ile şoförlerimize ve de bizi kırmayak yanımızda olan Serkan Mıdık Hocamıza ve de ismini burada sayamadığımız bütün belediye personeli ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz” dedi..

c1 c2 c3 c4 c5 c6 c7 c8 c9 c11 c12 c13 c14 c15 c16 c17 c18 c19 c20

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER