UŞAK 15°C
Parçalı Bulutlu

UŞAK BELEDİYESİ’NDEN MARDİN’E ANLAMLI DESTEK191 Görüntüleme

kategorisinde, 28 Nisan 2016 - 20:32 tarihinde yayınlandı

Z1

????????????????????????????????????

Uşak Belediyesi’nden Mardin’e Anlamlı Destek

Belediye Başkanı Nurullah Cahan güneydoğuda güvenlik güçlerinin ülkenin rahat ve huzur içinde yaşaması için mücadele ettiğini belirtirken, “Bölücü terör örgütü en çok zararı orada yaşayan vatandaşlarımıza veriyor. Biz de terör mağdurlarına belediye olarak destek vermeyi kendimize bir görev olarak gördük” dedi.

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bölücü terör örgütüyle güvenlik kuvvetleri kahramanca mücadele ediyor. Şehirlerde huzur ve güveni temin etmek adına başarılı bir şekilde ilerleyen güvenlik güçleri bölge halkından da destek alıyor. Bölücü terör örgütünün en büyük zararı ise yerleşim alanlarında yaşayan masum halk olarak dikkat çekiyor. Bu bağlamda Uşak Belediyesi örnek bir çalışma yaptı. Mardin Derik ilçesinde terör mağduru ailelere çeşitli yardımlar toplandı. Giyim kuşamından gıda maddelerine kadar birçok yelpazede toplanan yardımlar dualarla yola çıktı. Bir TIR dolusu malzeme kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Kardeşlerimizin yanındayız

Terörden en çok bölgede yaşayan masumların etkilendiğini kaydeden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Bugün ülkemizin doğusunda ve güneydoğusunda güvenlik güçlerimiz huzur ve güven içinde yaşamamız ve bölgenin teröristlerden temizlenmesi için mücadele vermektedirler. Bu durumda en çok zararı ise masum vatandaşlarımız almaktadır. Biz terörden etkilenen vatandaşlarımıza destek olmayı kendimize görev bildik. Asırlarca birlikte yaşayan bu toprakların evlatları olarak masum halk için duyarsız kalamazdık. Bu nedenle Mardin Derik ilçesine topladığımız yardımları gönderdik” dedi.

Mazlumlara her zaman destek verdik

Mazlumun her zaman yanında olduklarına işaret eden Cahan, “Uşak Belediyesi olarak dünyanın neresinde  olursa olsun tüm mazlumların yanında olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Daha önce Türkmen kardeşlerimize, Filistinli kardeşlerimize ve Suriyeli kardeşlerimize destek olduğumuz gibi bundan sonra da sorumluluk bilinciyle desteklerimiz sürecek” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER