UŞAK 22°C
Parçalı Bulutlu
Son Dakika Haberler

UŞAK BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE EŞYA KAMPANYASIpost_views_couvf Görüntüleme

kategorisinde, 16 Eylül 2015 - 17:02 tarihinde yayınlandı

bbb

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Belediye olarak başlattıkları “Bir Evi de Sen Donat” isimli kampanyaya ilginin sevindirici olduğunu belirtirken, öğrencilerin gelmesiyle eşya dağıtımına başlayacaklarını kaydetti.

Uşak Belediyesi’nin öğrencilerin kente geldiklerinde ev eşyaları konusunda sıkıntı yaşamaması için başlattığı kampanyaya kısa sürede yoğun ilgi gösterildi. Uşak halkı bu konuda duyarlı davranırken, eşyaların toplanması için tutulan depo şimdiden eşyalar ile dolmaya başladı. Kampanyanın başarılı olması için daha fazla eşyanın gelmesi beklenirken, istenilen hedeflere vatandaşların ilgisiyle ulaşılacağı hesaplanıyor.

Kendi evlatlarımız gibi düşünüyoruz

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan,”Kentimize gelen öğrencilerimizin yüklerini azaltmak adına böyle bir proje başlattık” dedi. Öğrencilerin gittikleri yerlerde yaşadıkları sıkıntıları bildiklerini ileten Cahan şöyle konuştu: “Belediyemiz sosyal sorumluluklarını bilen bir yapıda projelerine hayat vermektedir. İlimiz nüfusuna kayıtlı olan hemşehrilerimizin yanında ilimize uzun süreli gelen ve öğrenim hayatlarını sürdürmek için çaba veren öğrencilerimiz de bizler için değerlidir. Biz onları kendi evlatlarımız gibi görüyoruz. Bu nedenle onların hayatlarını daha kolaylaştıracak projelere imza atmak istedik. Bu düşünceler ile kısa süre önce ‘Bir Evi de Sen Donat” isimli kampanyamıza başladık. Projemizin başlamasının üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen duyarlı vatandaşlarımızın katkılarıyla depolarımız şimdiden doldu. Bu durum ilimizin öğrencilere karşı olan hassasiyetinin göstergesidir”.

Kampanyanın giderek büyüyeceğine inandıkların aktaran Cahan, bu şekilde Uşak’ın öğrenci dostu bir şehir olduğunu gösterme imkanına kavuşacaklarını belirtti.

Destekler devam etmelidir

Cahan kampanyanın devam etmesi için sürekliliğin gerekli olduğuna da dikkat çekerken, “Kampanyamız kısa vadeli olmamalıdır diye düşünüyoruz. Bu nedenle vatandaşlarımız eşya yardımı konusunda bizlere desteklerini sürdürmelidir. Seçilen eşyaların ise öğrencilerimizin kullanacağı özellikte olması gerekmektedir. Bu nedenle hassasiyetin devamlı olmasını istiyoruz. Bu proje kapsamında eşya vermek isteyen vatandaşlarımız Belediyemiz bünyesinde yer alan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne müracaat edebilirler. Müracaatın akabinde eşyaların taşınması ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması  konusunda kurumumuz takipçi olmaktadır” diyerek sözlerine son verdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER