UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

UŞAK BELEDİYESİNDEN ÇİVRİL YOLU ÜZERİNE ÜSTGEÇİT PLANIpost_views_covjh Görüntüleme

kategorisinde, 14 Ocak 2015 - 18:55 tarihinde yayınlandı

üstgeçit

Çivril yolu üzerinde (vadi caddesi) bulunan Özdemirler İlköğretim Okulu öğrencilerinin işlek olan yoldan karşıdan karşıya rahatça geçebilmeleri için hazırlanan projenin ihalesi ise kısa sürede gerçekleşecek.
Belediye Başkanı Nurullah Cahan okulun olduğu alanda öğrenci ve yaya sirkülasyonunun fazla olduğunu belirtirken, vatandaşların can güvenliği için gerekli çalışmalara başladıklarını söyledi. Üst geçit ile yol ve can güvenliğini sağlayacaklarını dile getiren Cahan, “Şehrimizde bazı tehlikeli noktalar söz konusudur. Bu tür alanlar hem vatandaşlarımız için, hem de trafik güvenliği için risk teşkil etmektedir. Belediyemiz tehlike arz eden kavşaklarda önlemlerini almak ve proje yapmak için çalışmalara başladı. Bu konuda Özdemirler İlköğretim Okulu ve civarı için yaptığımız proje başlangıç olacak. Daha sonra diğer noktalarda da proje üreteceğiz” dedi. Üst geçit ihtiyacının bölge halkının istekleri arasında yer aldığını kaydeden Cahan, bu talebi yerine getirerek ortak aklı bir kez daha projelere yansıtmış olacaklarını vurguladı.
Kent sorunlarına duyarlı bir yaklaşım ile Uşak’ta sorunları en aza indirmeyi istediklerini ifade eden Cahan, “İlimiz mutlu bireylerin yaşadığı bir şehir olmalı düşüncesi ile çıktığımız yolda vatandaşlarımız ile yaptığımız istişareler neticesinde bütün sorunların çözülmesi için projeler yapıyoruz. Kısa bir süre içinde bu konuda ciddi kazanımlar elde ederek vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verdik. Yönetim politikamız bu şekilde sürecek” şeklinde konuştu.
Daha sonra diğer noktalarda da proje üreteceğiz” dedi.
Üst geçit ihtiyacının bölge halkının istekleri arasında yer aldığını kaydeden Cahan, bu talebi yerine getirerek ortak aklı bir kez daha projelere yansıtmış olacaklarını vurguladı. Kent sorunlarına duyarlı bir yaklaşım ile Uşak’ta sorunları en aza indirmeyi istediklerini ifade eden Cahan, “İlimiz mutlu bireylerin yaşadığı bir şehir olmalı düşüncesi ile çıktığımız yolda vatandaşlarımız ile yaptığımız istişareler neticesinde bütün sorunların çözülmesi için projeler yapıyoruz diyen başkan Cahan Öğrencilerimizin okullarında ve okullarına giderken yaşadıkları sıkıntılara ilişkin aldığımız şikayetlere hemen çözüm bulduk. Daha önce Ali Fuat Güven Okulu ve Malkoçoğlu Okulu’nun yolları ile ilgili sıkıntıları sona erdirdiğimiz gibi Özdemirler Okulu’nda da yapılacak üst geçit ile öğrencilerimizin can güvenliğini sağlayacağız” Kısa bir süre içinde bu konuda ciddi kazanımlar elde ederek vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verdik. Yönetim politikamız bu şekilde sürecek” diye konuştu.

YORUM YAZBENZER HABERLER