UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

UŞAK BEŞİR DERNEĞİ: BİR KARDEŞİNİ DE SEN DOYURpost_views_covjs Görüntüleme

kategorisinde, 10 Mart 2016 - 15:48 tarihinde yayınlandı

d1

Beşir Derneği Uşak Şubesi, Müşerref Vakfı, Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği ve Tüm Aşçılar Konfederasyonu Atatürk Anıtı önündeki çadırda Kilis Aşevi için kuru bakliyat toplama kampanyası başlatıldı.

Kuru bakliyat toplam kampanyasının 25 Mart tarihine kadar süreceğini kaydeden Beşir Derneği Uşak Şube Sorumlusu Ekrem Türkay, birkaç gündür süren kuru bakliyat toplam kampanyasına Uşaklının ilgisinden memnun olduğunu belirterek Uşak halkına teşekkür etti ve yardımlarının devam etmesini diledi.

“GÖNÜLLER YAPMAYA GELDİK”

Beşir Derneği’nin “Gönüller yapmaya geldik” sloganıyla yardıma muhtaç kim varsa neredeyse tüm kesimlere ulaşmaya çalıştığını kaydeden Beşir Derneği Uşak Şubesi Sorumlusu Ekrem Türkay, “ Beşir Derneği olarak daha önce, Kilis’de Suriye sınırında ekmek fırını kurmuştuk. Yaklaşık bir aydır da aşevi kurduk. Aşevimizde her gün yaklaşık 10 bin kişiye sıcak yemek hizmetiyle ayda ortalama 300 bin kişinin yemek ihtiyacını karşılamaya çalışan Beşir Derneği, faaliyet gösterdiği illerdeki şubelerinin katkıları, hayırsever vatandaşların destekleriyle hizmetleri gönüllü ordusuyla ulaştırmaya devam ediyor” dedi.

KİLİS’DE EKMEK FIRININDAN SONRA AŞ EVİ

Türkay açıklamasına, “Din, dil, ırk, renk ayrımı yapmaksızın Suriyeli mülteci, Arabı, sunnisi, Iraklısı, Türkmeni demeden tüm ihtiyaç sahiplerine kucak açan Beşir Derneği, onların günlük yemek ihtiyaçlarını karşılamak adına çok büyük bir adım atarak Suriye Sınırında Kilis’de Ekmek Fırınının ardından Sıcak yemek Aş Evi’ni de devreye soktu. Günlük ortalama 10.000 kişiye sıcak yemek ile hizmet etme gayretinde olan Beşir Derneği, tüm Türkiye’de ki şubelerinin desteğinin dışında yurt dışından da gelen hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmaya çalışıyor. Gönüllü ordusuyla yardıma muhtaç nerede kim varsa yardım elini uzatma gayretinde olan Beşir Derneği, Kilis’de kurulan Ekmek Fırını ve Aş Evi’ne odaklanmış durumda. Aş Evi için acil ihtiyaç malzeme listesi de şubelere ulaşmış durumda. Kuru Fasulye 4 Ton, Nohut 5 Ton, pirinç 3 Ton, bulgur 2.5 Ton, Yeşil Mercimek 5 Ton, Sıvı Yağ 3 Ton, Salça 1250 KG olarak Aş Evi için gerekli acil malzeme listesi olarak belirlendi” şeklinde devam etti.

BİR KARDEŞİNİ DE SEN DOYUR HAZIRLIĞI

Türkay açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı: “Beşir Derneği Uşak Temsilciliği, Bayır Bucak Türkmenleri ve İhtiyaç sahiplerine yönelik toplanan insani yardım malzemesini Kilis deki Lojistik Depoya TIR’larla göndermişti. Kolları sıvayan Kamu Yararına Çalışan İnsani Yardım Derneği Beşir Derneği Uşak Temsilciliği çalışmalarına hız kesmeden Uşak’ta bir yenisini eklemek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Uşak halkıyla, hayırsever, yardımsever tüm kesimlerle el ele gönül gönüle “hayrınıza vesile” olmaya devam ediyor.”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER