UŞAK 27°C
Az Bulutlu

UŞAK BİZİM YUVA DERNEĞİNDEN SEMİNERpost_views_covha Görüntüleme

kategorisinde, 07 Aralık 2014 - 16:00 tarihinde yayınlandı

BİZİM YUVA

BİZİM YUVA DERNEĞİNİN DÜZENLEDİĞİ SEMİNERE İLGİ BÜYÜKTÜ

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Bizim Yuva Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin uyguladığı “Aileye Mutluluk Yakışır” isimli proje kapsamında düzenlenen “Mutlu bir çocuk için nasıl bir aile?” konulu seminer programına Uşak halkının ilgisi yüksekti. Programa Emniyet Müdürü Ogün Toprak,Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lütfi Özav, Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Mehtap Dönmez Şahin,Uşak Hakimi A.Cengiz Soysal, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının  Müdürleri ve Basın Mensupları Katıldı. Programda Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat Erdoğan açış konuşmasında;

“2011 yılının Kasım ayında kurulan deneğimiz, 2 yıl gibi kısa bir sürede 2 proje kazanmış ve çalışmalarına yoğun ve hızlı bir şekilde devam etmektedir.

2012 yılında; İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen “Ailemle Daha Güçlüyüm” projesi uygulanmıştır. Proje kapsamında çok sayıda seminer ve eğitim programı düzenlenerek ve ailelere birebir danışmanlık hizmeti verilerek, parçalanma eğilimi gösteren ailelerdeki problemlerin giderilmesine çalışılmıştır. Ailemle daha güçlüyüm konulu projemizle;  yeni evlenecek olan çiftlerin yaşayabilecekleri problemlere ilişkin bilinçlendirici   eğitim seminerleri gerçekleştirilmiş,evli olan çiftlere ana baba okulu seminerleri yapılmıştır, parçalanma eğilimi gösteren ailelere bireysel rehabilitasyon hizmetleri verilerek ailelerin dağılması önlenmeye çalışılmıştır. Bu faaliyetler neticesinde sağlıklı bireyler yetiştiren aileler meydana getirilmesi  ve boşanmaların önüne geçilmesine katkı sağlanması konusunda dernek aktif olduğu sürece topluma hizmet verecektir.

2013 yılının Mayıs ayında uygulanmaya başlayan ikinci projemiz ise Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmekte olan; “Aileye Mutluluk Yakışır” isimli projedir. Bu projemizin faaliyetleri de yine dezavantajlı ailelere yöneliktir. Şubat 2014 tarihinde tamamlanacak olan projemiz içerisinde aileye ve çocuklara yönelik pek çok eğitim ve danışmanlık hizmeti yer almaktadır. Derneğimiz, bir aile danışma merkezi gibi hizmet vermekte, donanım ve eğitim materyalleri anlamında her geçen gün eksiklerini gidermektedir.” dedi.

Aileye Mutluluk Yakışır Projesi Koordinatörü Hatice Aydın konuşmasında; “Aileye Mutluluk Yakışır” Projesiyle Uşak İlinde Aile Bütünlüğü bozulmuş veya  bozulmak üzere olan, sosyo-ekonomik düzeyi düşük, dezavantajlı aileler ile özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarının yaşadıkları problemlerin eğitim ve danışmanlık yoluyla çözüme kavuşturulması ile toplumsal gelişime katkı sağlanacaktır dedi. Ayrıca projede Dikkat dağınıklığı ve Hiperaktivite davranış bozukluğunun giderilmesinde kullanılacak Dikkat Oyunu Cihazı ile ilgili video gösterisi yapıldı.

Programda Efkan Yeşildağ’ın sunumu yanında Sanatçı Metin Hapoğlu gitar eşliğinde parçalar sundu. Programın sonunda Efkan Yeşildağ’a Uşak Emniyet Müdürü Ogün Toprak,Sanatçı Metin Hapoğlu’na Dernek Başkanı R.Tuğrul Eryıldız Plaket verdiler.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER