UŞAK 7°C
Yoğun Kar Yağışlı

UŞAK CHP İL BAŞKANI KARAOBA’NIN İLK ZİYARETİ EŞME’YEpost_views_coval Görüntüleme

kategorisinde, 09 Ocak 2016 - 0:12 tarihinde yayınlandı

cfd

 CHP il kongresinde başkan seçilen Ali Karaoba teşkilat ziyaretlerine başladı.

Eşme teşkilatına yaptığı ziyaretinde bir açıklama yapan Karaoba, Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin’e yüklendi.

İşte CHP İL Başkanı Dr.Ali Karaoba’nın açıklamaları:

Eşme Belediyesi’nden çıkarılan ve kuruma dava açan personele bulundukları konutun imara aykırı olduğuna dair tutanaklar yollandığını söyleyen CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, “Vatandaşın oyuyla geldiği makamı, halka gözdağı vermek için kullanan EşmeBelediye Başkanı, önce kendi meclis üyelerinin evlerine baksın” dedi

Eşme CHP İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin’in kurumu vatandaşa gözdağı için kullandığını öne sürdü. Kısa bir süre önce CHP Uşak İl Başkanı seçilen Ali Karaoba, ilçe ziyaretlerine başladı ve ilk görüşmeyi Eşme İlçe Teşkilatı mensuplarıyla gerçekleştirdi. Burada partililerin sorunlarını dinleyen Ali Karaoba, ilçedeki genel durum hakkında bilgi aldı. Partililer, Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin’in işten çıkarma ve evlere gönderdiği imar tutanakları hakkında görüşlerini belirtti.
Kısa bir süre önce Eşme Belediyesi’nden çok sayıda çalışanın çıkarıldığını belirten Ali Karaoba, içten çıkarılıp, belediyeye dava açan personele gözdağı vermek için imar tutanakları hazırlandığını kaydetti. Eşme Belediye Meclisi’nde görev alan bazı isimlerin oturdukları konutların da imara aykırı olduğunu söyleyen  Ali Karaoba, “30 Mart’ta belediyeyi AKP’li Hacı Mustafa Çetin kazandı ve ilk geldiğinde CHP’li olduğu gerekçesiyle çok sayıda çalışanın iş akdine son verdi. O dönemde siyasi olarak bunu makul karşıladık fakat, geçtiğimiz günlerde hiç siyasetle alakası olmayan çalışanların işine son verilmiştir. Hatta ve hatta 10 yıldan uzun bir süredir belediyeye hizmet edenler dahi gerekçe göstermeksiniz kapının önüne konmuştur. Bu hukuksuzluğa dava açanlara evlerinin imara aykırı olduğu gerekçesiyle tutanaklar yollanmıştır. Hiçbir belediye başkanı halktan aldığı oyla geldiği makamı, vatandaşa gözdağı ve tehdit için kullanamaz” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER