UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

UŞAK CHP’DE SARI DEVRİMpost_views_couyu Görüntüleme

kategorisinde, 18 Kasım 2015 - 17:55 tarihinde yayınlandı

TTT

CHP Uşak il delegeliği ve ön seçim delegeliği yapıldı. İl Genel Meclisi üyesi Nadi Sancak ve eski Milletvekili adayı Mustafa Aydın desteklediği ve Ali Karaoba’nın İl Başkanı olacağı söylenen sarı liste 19 mahalleden 12’sinde kazandı. Eski Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz’ın hazırladığı turuncu liste ise sadece 2 mahallede kazanabildi.

CHP Uşak İl Delegeliği ve ön seçimleri yapıldı. Seçimlerde, İl Başkanlığı için adı geçen Dr. Ali Karaoba’nın hazırladığı sarı liste 12 mahallede sandıktan birinci çıktı. CHP Uşak eski Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz tarafından hazırlandığı iddia edilen turuncu liste ise 2 mahallede birinci oldu. Yine eski il başkanlarından Esat Beylerce tarafından hazırlandığı söylenen beyaz listenin ise sadece bir mahallede birinci çıktığı öğrenildi.

“DEMOKRATİK VE SAKİN BİR SEÇİM OLDU”
Hafta sonu yapılan delege seçimlerini değerlendiren CHP Uşak İl Başkanı Ferit Celal Güray, “Her şeyden önce, bu kadar demokratik ve barışçı bir seçim ortamı yaşanmasında emeği geçen liste çıkaran tarafları ve tüm parti üyelerimizi kutluyor ve hepsine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte ilçe kongrelerimizi tamamlayıp, il başkanlığı ve il yönetimi seçimiyle noktayı koyacağız” dedi.

Güray’ın belirttiği seçim takvimi ise şöyle yaşanacak:

20 Kasım – 10 Aralık tarihlerinde ilçe başkanlıkları,

10 Aralık – 3 Ocak tarihleri arasında da İl başkanlığı seçimlerini tamamlanacak.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER