UŞAK 15°C
Az Bulutlu

UŞAK CHP’DE ŞOK İSTİFA285 Görüntüleme

kategorisinde, 02 Haziran 2016 - 14:43 tarihinde yayınlandı
A2
Kent Konseyi Seçimleri, sivil toplum kuruluşlarında olduğu kadar siyasi partilerde de hareketliliği beraberinde getirdi. Gençlik yıllarından bu yana Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde çalışan, partinin kuruluş felsefesi doğrultusunda hareket etmek ve partiye katkı sağlamak için çaba harcadığını belirten Sadi Yalgın, Cumhuriyet Halk Partisi’nden üyelik kaydını sildireceğini belirtti.
İsmi daha önce, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde yürütülen “Uşak İli Doğa Turizmi Master Planı” proje çalışmaları ekibinde yer alması, Uşak Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (UDOSK) faaliyetleri, bu faaliyetler kapsamında zirve tırmanışlarıyla gündeme gelen ve tırmanışlarında Uşak Kent Konseyi’nin de tanıtımına yer veren emekli matematik öğretmeni Sadi Yalgın ön yargılı tutumlardan yakındığı açıklamasında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu siyasi deha, güçlü devlet adamı ve hiç kuşkusuz  eşsiz askerMustafa Kemal Atatürk’ün iki büyük eserinden birisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Siyaset hizmet etme sanatıdır. İçinde yaşadığımız topluma karşı görev ve sorumluluklarımız vardır. Bu anlamda; 03 Haziran 2016, Cuma günü yapılacak olan ‘Uşak Kent Konseyi’ genel kurulu için Uşak tanıtımına katkı sunan arkadaşlar tarafından ‘Yürütme Kurulu’nda görev alır mısın?’ önerisi geldi. Ben öneri konusunu kabul etmeden önce Uşak Kent Konseyi’nin mevcut yönetimin işleyişinden duyduğum rahatsızlığı vurguladım. Buranın partiler üstü olması ve her siyasi yapıdan katkı sunacak kişilerden oluşmasını talep ettim. Kısaca şu an başkanlığını yapan kişi gibi siyasi olarak bir yerlere sıçrama tahtası olarak kullanılmaması durumunda görev alabileceğimi vurguladım.” şeklinde konuştu.
BELEDİYE DESTEKLERSE CHP DESTEKLEMİYOR

Adaylardan Ramazan Atasorkun ile siyasi bir çizgiden çok hizmet odaklı bir anlayış noktasında düşüncelerinin uyuştuğunu ve birlikte çalışmalara başladıklarını söyleyen Sadi Yalgın, çalışmalara öncelikli olarak üye olduğu parti ve sendikalarla başladığını aktardı. Yalgın, “Bu ziyaretlerde ilginç bir bakış açısı ile karşılaştım: ‘Zafer Aydın (2 Dönem AKP Milletvekili Aday Adayı)’ın çalışmalarını Uşak Belediyesi desteklemiyor. Biz de belediyenin desteklediği listeye karşıyız‘ ifadeleri gündeme geldi.” dedi.

ÖN YARGI NEDENİYLE KAYDIMI SİLDİRİYORUM
Bugüne kadar Kent Konseyi’nin aktif olarak faaliyet gösteremediğini, mevcut Kent Konseyi Başkanı Zafer Aydın’ın Uşak Belediyesi ile iletişiminde sorun olduğunu vurgulayan Yalgın, Kent Konseylerinin bütçelerinin belediyeler tarafından karşılandığını ve bir adayı öncelikli olarak belediyenin desteklemesi gerektiğini ifade etti. Sadi Yalgın belediye desteğinin alınmış olmasının siyasi değil hizmet açısından değerlendirilmesi gerektiğini vurguladığı açıklamasında, “Karşı olmakla partinin eline ne geçecek? Kazanan kim olacak? Bunlar sorgulanmadan aynı yanlış yaklaşıma tanık oldum. Bu yaklaşım Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Karaoba’dan geldi. Ön yargılı davrandığını vurguladım ve anlayışı karşısında hayretler içerisinde kaldım. Böyle bir bakış açısının olduğu bir ortamda kalamayacağımı ve parti kaydımın silinmesini talep ettim” dedi.
KAZANANI OLMAYAN ANLAYIŞ UŞAK’A KAYBETTİRİR
Sadi Yalgın sözlerine şöyle devam etti “Siyaset, siyasi partilere üye olmakla başlar ve çalışma alanı siyasi partilerin içidir. Kent konseyleri memlekete hizmet edecek kişilerin buluştuğu kurullardır. Yanlış, yanlışla örtülemez. CHP İl Başkanı’nın ve il başkanı düşüncesinde bir araya gelen arkadaşların anlayışını kınıyorum. Bu saatten sonra partide kalmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum.
Muhalefet; karşı olalım anlayışı içinde yürütülemez. Kazananı olmayan anlayış sonucu Uşak kaybetmektedir. Bu konu yanlış yönetimsel anlayışınızdan birisidir. Daha yazılacak onlarca gerekçe vardır. Atatürk’ün kurduğu partiden üzülerek istifa ediyorum” dedi.
A1

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER