UŞAK 26°C
Açık

UŞAK DAMIZLIK ÜRETİCİLERİ TANIŞMA TOPLANTISIpost_views_covjt Görüntüleme

kategorisinde, 18 Ocak 2015 - 18:38 tarihinde yayınlandı

DAMIZLIK

Uşak Damızlık Üreticileri Birliği tarafından düzenlenen tanışma toplantısı İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Kahraman, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Özgür Uğur, Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer, Damızlık Koyun ve Keçi Birliği Başkanı Asım Küçükakın, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Selçuk Tarhan, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Ahmet Gül, İl Müdür Yardımcısı Mustafa Özen, Ziraat Mühendisleri Odası Uşak İl Temsilcisi İsa Dinçer, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Uğur Aydoğan, TKDK Uşal İl Koordinatörü Cihan Karahan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda tarımın ve hayvancılığın kalkınması için yapılması gerekenler masaya yatırıldı. Yapılan köy ziyaretleri ile çiftçiye ve besi yapan köylülere bilgilendirme yapıldığının ifade edildiği toplantıda amaçlarının üretimin, üretilen ürünün kalitesinin ve üreticinin refahını arttırmak olduğu belirtildi.

Toplantıda söz alan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer, “Yerel yönetimler deyince aklımıza öncelikle belediyeler geliyor ama burada sivil toplum kuruluşlarının da yönetime büyük katkısı bulunmakta. İl Tarım Müdürlüğü bünyesinde bir araya gelerek tarım ve hayvancılığı daha iyi kalkındırabilmenin istişaresini yapmaktayız” dedi.

Tarım ve hayvancılığın sadece süt ve ya et üretimi ile sağlanamayacağını belirten Uğur Aydoğan, ürünün ekilişi, sulu tarımı, hayvan bakımı ve diğer unsurları ile dört ayağı yere basan bir proje olduğunu belirtti. Gerek tarım gerekse hayvancılık konusunda makine desteğine önem verilmesi gerektiği bilgisine de yer verdi.

TKDK Uşak İl Koordinatörü Cihan Karahan, Damızlık Üreticileri Birliği’nin tarımsal kalkınmayı destekleme konusunda paydaş olduklarını ve kendilerini desteklediklerini belirtti.
Katılımcılar, Tarım ve hayvancılık sektöründe teşviklerin ön plana çıkması, makine kullanımının yaygınlaştırılması, sulu tarıma önem verilmesi ve üreticinin desteklenmesi anlamında toplantılarına devam edeceklerini belirttiler.

kaynak:uşakajans

YORUM YAZBENZER HABERLER