UŞAK 24°C
Gök Gürültülü
DOLAR
5,6917
EURO
6,3942
ALTIN
259,42
BIST100
101.579
Son Dakika Haberler

UŞAK GAZETECİLER DERNEĞİ SEÇİMİNİ YAPTI456 Görüntüleme

kategorisinde, 18 Ocak 2019 - 21:12 tarihinde yayınlandı

Uşak Gazeteciler Derneği (UGD) 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Yeni yönetim kurulu oluşturulurken Başkanlığa eski Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Karayol seçildi.

Uşak Gazeteciler Derneği 5. Olağan Genel kurulu Dernek Binasında yapıldı. 5. Olağan Genel Kurulda, Serkan Karayol tek aday olarak başkan seçildi. Divanın oluşturulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan genel kurulda faaliyet hesap ve denetleme kurulu raporları okunarak ibrası yapıldı. Yapılan ibra sonunda faaliyet hesap ve denetleme kurulu raporları oy birliği ile kabul edildi. Faaliyet hesap ve denetleme kurulu raporlarının aklanmasının ardından, tek liste ile gidilen genel kurulda; Serkan Karayol, Uşak Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilirken, yönetim kurulu asil üyeliklerine; Elif Şentürk, Yavuz Kuşdemir, Bayram Keleş, Feyzi Davulcu ve Yıldıray Koç ve Halil Kököz seçildi.

KUTSAL BİR GÖREV YAPIYORUZ”

Gazeteciliğin kutsal bir görev olduğunun altını çizen Serkan Karayol, “Gazetecilik mesleği maalesef ülkemiz kanun ve kurallarına göre meslek grubu içinde yer almasa da biz gazetecilerin kutsal bir görev yaptığına inanıyoruz. Gazeteciler, vatandaşın haber alma özgürlüğü çerçevesinde ülkemiz kurum görevlileri ile halkın arasında önemli bir mihenk taşı olarak durmaktadır. Bu sebeple gazeteci dernekleri de bu kutsal görevi zor şartlar altında yapan arkadaşlarımızın sosyal ve kültürel anlamda haklarının korunması için önemli sivil toplum örgütleri içinde yer almaktadır. Bu sebeple derneğimizin daha güçlü olması adına dernek üyelerimiz ile birlikte savaşmaya devam edeceğiz” dedi.

BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR

Birlikten güç doğar mantığı ile çalışmalar gerçekleştireceklerini dikkat çeken Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Serkan Karayol,  “İlimizde maalesef zaman içinde 3 farklı gazeteci derneği oluşmuş. Biz bu oluşum içinde sesimizi daha gür iletmek adına birlikten güç doğar mantığı ile birlikte hareket etme düşüncesi içindeyiz. Derneğimiz üyelerinin tamamı sahada aktif olarak çalışan mesleklerini gazetecilik olarak seçmiş insanlardan oluşmaktadır. Bu sebeple sahada zor şartlarda halkın haber alma özgürlüğü için çalışan arkadaşlarımızın ekonomik ve sosyal anlamda haklarını korumak için göreve geldik. Bu görev doğrultusunda ilimizin yöneticileri çalıştıkları kurum yetkilileri iletişim noktasında yer alacağız. Geçmiş yıllarda olduğu gibi Uşak’ı geliştirmek daima ilerlemesini sağlamak adına geçmişte verdiğimiz uğraşıları yenilenen yönetim kurulu ve üye yapımızla sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER