UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

UŞAK GENÇLİĞİ GÜN BİRLİK OLUP DİMDİK DURMA GÜNÜDÜR DEDİ295 Görüntüleme

kategorisinde, 24 Temmuz 2016 - 19:35 tarihinde yayınlandı

Uşak’ta gençlerin oluşturduğu sivil toplum kurumları ve siyasi parti teşkilatları, 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan FETÖ’ye tepki gösterdi.
Gönlü vatan sevgisiyle dolan geçler sayesinde riyakarların darmadağın olacağını ifade eden Mıllık, “Bu onurlu duruşta yüreğini ortaya koyan, AK Partili, CHP’li ve Alperen Ocaklarına mensup gençler ile TÜMSİAD, TÜGVA, MÜSİAD, KALEMDER, Genç Memur Sen ve tüm STK’ların gençlik yapılanmalarıyla tek vücut halindeyiz. Darbeye karşı direnişimiz ilk günkü gibi devam edecek. Hiçbir kanlı ve hain güç, annelerimizin, kardeşlerimizin, babalarımızın ve bu vatanın tüm evlatlarının geleceğini karartamayacak. Bizler, büyüklerimiz ve küçüklerimiz rahat uyusun diye uykumuzdan fedakarlık edeceğiz ve demokrasi yolunda duruşumuzu sürdüreceğiz” diye konuştu.
Uşak Öğretmenevi’nde yapılan basın açıklamasını AK Parti Uşak İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Mıllık okuduğu basın bildirisinde:

Değerli Basın Mensupları;

Malumunuzdur ki; TSK içerisinde ve devlet kademeleri içerisine sızmış FETÖ’CÜ terörist unsurlar 15 temmuz gecesi demokrasimize ve milletimize karşı silah doğrultmuşlardır.

Bu girişimin hemen akabinde Aziz Türk milleti geçmişte olduğu gibi bütün dünyayı dik duruşuna imrendirerek canı pahasına darbenin karşısında korkusuzca durmuş ve 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen aşağılık darbe girişimini onurlu bir biçimde engellemiştir. Türkiye Cumhuriyetini, bu vatanın geleceğini ve bu vatanın her karış toprağını bir an bile tereddüt göstermeden koruyan bu onurlu millet her türlü övgüyü ve takdiri sonuna kadar hak etmektedir.

Biz Gençler; Gerçekleştirilmek istenen bu çirkin oyunu bozmak için canını veren 246 şehidimizi, bu yolda yaralanan kardeşlerimizi ve günlerdir büyük bir heyecanla meydanlarda demokrasi nöbeti tutan kardeşlerimizi de asla unutmayacağız. Tarih bu kirli oyunu oynayanları ve bu oyunun karşısında genç, yaşlı, dil, din, ırk, siyasi görüş ayırt etmeden dimdik duranları da şüphesiz altın harflerle yazacaktır.

Unutulmamalıdır ki, 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen oyun sadece milli iradeye değil bu ülkenin bütün insanlarına karşı oynanmıştır. Ancak hesaplar tutmamış, inlerinde bekleyerek el ovuşturan satılmış hainler milletin asil duruşu karşısında neye uğradıklarını şaşırmışlardır. Türk milleti kiralık beyinlerin oluşturduğu bu kirli defteri darbecilerin yüzüne bir tokat gibi çarpmıştır. Vatan uğruna ölümü göze alan yedisinden yetmişine, Ak Partilisinden Cumhuriyet Halk Partilisine, Milliyetçi Hareket Partilisinden Vatan Partilisine, Büyük Birlik Partilisinden Saadet Partilisine, Alevisinden Sünnisine, Türkünden Kürdüne bu ölümsüz kahramanlar yalnızca darbecilere değil bütün dünyaya Türk milletinin onurunu tek vücut olarak göstermişlerdir.

Değerli basın mensupları herkes bilmelidir ki, bugün burada olduğu gibi, gelecekte de söz konusu vatan olduğunda pusuda bekleyen hainler bu milletin çelikten iradesi karşısında yok olmaya mahkum olacaklardır. Hiçbir şahıs, hiçbir örgüt, hiçbir devlet aziz Türk milletinin demokrasi yolundaki kararlı yürüyüşünü sekteye uğratamayacaktır. Gün birlik olma günüdür. Gün egemenliğin kayıtsız şartsız her ne koşulda olursa olsun milletin olduğunu hatırlama günüdür.

Türk milletinin iradesiyle, demokrasimizin sarsılmaz konumunda bulunan TBMM, 15 Temmuz gecesinde Türkiye Cumhuriyet tarihinde ilk defa bombaların altında görevini yerine getirmiştir. Ve tarih var olduğu sürece TBMM milletin iradesini, milletin demokrasiye olan inancını, korkusuzca yansıtmayı sürdürecektir. Aziz Türk milleti, kendine yapılanı asla unutmayacak ve bu oyunun bir parçası olan bütün bölücü kansızlara en ağır bedeli ödetecektir.

Türk milleti, sahip olduğu ferasetiyle bugün olduğu gibi yarında her karışı şehitlerimizin kutsal kanıyla kazanılan bu cennet vatanımızı satılmış vatansızlara asla teslim etmeyecektir. Milletin idaresini tankla, topla, silahla, uçakla yerle bir etmek isteyen FETÖ terör örgütü büyük bir gaflet içindedir. Türkiye Cumhuriyetinin sahip olduğu demokrasiyi, kendi halkına silah doğrultup öldürmekle tehdit ederek ele geçirmek isteyen darbeciler, darbe sevici hainler, şunu bilsinler ki; şehadet şerbetini içmek isteyen milyonlarca Türk genci vardır ve bu millet bu uğurda can vermenin ne kadar anlamlı olduğunun her zaman idrakinde olmuştur ve olacaktır. Aziz Türk Milleti ve Gönlü Vatan Sevgisiyle dolu olan biz gençlerin sayesinde Türkiye’yi böyle hain planlarla bölmek isteyen riyakarlar, darmadağın olmuşlardır. Türk milleti canını teslim etmeden asla ve asla vatanını teslim etmeyecektir.

Bizler bu mihvalde şuan burada bulunan ve Bu onurlu duruşta yüreğini ortaya koyan Ak Parti Gençlik Kolları, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları, Alperen Ocakları, Genç Müsiad, Tügva, Kalemder, Genç Memursen, Genç Tümsiad, Genç Girişimciler başta olmak üzere darbeye karşı omuz omuza olan tüm Genç Stk’lara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Gün birlik olup dimdik durma günüdür dedi.

Basın bildirisinin okunmasının ardından, toplantıya katılan tüm STK temsilcileri toplu fotoğraf çektirdi.

DSC_0038 DSC_0039 DSC_0040 DSC_0041 DSC_0042 DSC_0044 DSC_0047 DSC_0051 DSC_0056 DSC_0075

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER