UŞAK 17°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

UŞAK’I TV LERDE MİLAT İLE TANITACAĞIZpost_views_covbh Görüntüleme

kategorisinde, 27 Nisan 2015 - 20:13 tarihinde yayınlandı

milat

AK Parti Uşak Milletvekili adayı ve Milat dizisinin yapımcısı Eyüp Gökhan Özekin, dizinin 2 bölümünün Uşak’ta çekileceğini söyledi. TRT 1’de her Cuma akşamı saat 20.00’da yayınlanan Milat dizisi için Uşak’ta çekim kararını aldıklarını ifade eden Eyüp Gökhan Özekin, “Uşak’ta ciddi bir tanıtım eksikliği var. Maalesef hala, ilimizin Karadeniz bölgesinde olduğunu düşünenlerle karşılaşıyoruz. Tanıtım sıkıntısını gidermek için çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik. İnşallah önümüzdeki günlerde Milat’ın 2 bölümünü Uşak’ımızda çekeceğiz” dedi.

MİLAT EKİBİ, 7 VE8’İNCİ BÖLÜM İÇİN UŞAK’A GELECEK

TRT 1’de, her cuma saat 20.00’da yayınlanan, başrollerini; Ufuk Bayraktar, Burcu Kara, İlhan Şeşen, Mustafa Uğurlu, Demir Karahan İsmail Filiz ve Başak Sayan’ın paylaştığı Milat için, Uşak’ta da ‘motor’ sesleri yükselecek. Mayıs ayının ikinci haftasında dizinin 7 ve 8’inci bölümleri için ekip Uşak’a gelecek.  AK Parti Uşak Milletvekili Eyüp Gökhan Özekin, Milat dizisinin ilin tanıtımı için milat olacağını ifade etti. Eyüp Gökhan Özekin, Ulubey kanyonları ve kent merkezinde çekimlerin ağırlıklı olarak yapılacağını belirtti. Milat’ta kentin yöresel değerlerine yer vereceklerini dile getiren Eyüp Gökhan Özekin, “Uşak’ın tarhanası, halısı, derisi, battaniyesi ve helvası meşhur. Türkiye’nin bir çok iline giden bu ürünlerin Uşak’ta işlendiğini bilen sayısı çok az. Söz konusu ürünler, prodüksiyonda yer alacak. Ayrıca Ulubey kanyonları, Karun Hazineleri, tarihi Uşak Tren Garı ve belli başlı noktalarda çekimlerimiz olacak” dedi.

UŞAK KEŞFEDİLMEYE DEĞER BİR KENT

Uşak’ın tarihi ve doğal güzellikler açısından önemli bir merkez olduğunu ifade eden Eyüp Gökhan Özekin, şöyle söyledi: “Uşak, içinde bambaşka güzellikleri barındıran, her bir karışı tarih kokan ve keşfedilmesi zaman alan bir şehir. Karahallı’daki Clandıras köprüsü ve altından gürül gürül akan dere, Banaz çayı, göletlerimiz, kentin dört tarafını saran ormanlık alanlar, Güre’deki Tümülüsler, içinde çok çeşitli hikayeler barındıran ve destanlara konu olan köylerimizdeki tarihi değerlerimiz ve bizim daha sayamadığımız bir çok güzellik ilimizde mevcut. Uşak’ı tam anlamıyla tanıtmak için uzun vadede çalışmalarımız olacak. Önümüzdeki günlerde tanınan isimleri davet edeceğiz ve ilimizin güzelliklerini anlatacağız” .

TANITIMI SÜRDÜRÜLEBİLİR HALE GETİRECEĞİZ

Tanıtımın da şehirler için önemli bir hizmet olduğunu kaydeden AK Parti Uşak Milletvekili adayı Eyüp Gökhan Özekin, “Kentlerin tanınması için uzun vadede ve sürdürülebilir çalışmalara ihtiyaç var. Bu noktada göreve geldiğimizde, ilimizin tanıtımı için sürdürülebilir bir yol haritası belirleyeceğiz. İlimizde, henüz hak ettiği değeri görmeyen unsurları ön plana çıkaracağız. Zaman içinde Uşak’ın marka değerinin arttığını göreceğiz. Marka kent ideali için yapacağımız çalışmalarla, farklı alanlardaki yatırımcıların ilimize olan ilgisi artacak” diye konuştu.

MİLAT DİSİSİ HAKKINDA

“Zaferi kim tarif ederse kazanan da odur. Gerisi, her gün sadece adı değişen, aslında bitmek bilmeyen kadim bir kavga…” diye tarif etmişti olan biteni Agah Bey. Milat, Agah Bey’in söylediği kavganın bugünkü en kızgın cephesi Milli İstihbarat Teşkilatı’nda kitabın ortasından yürüyen kahramanların hikayesidir. Hollanda Uluslararası Terör Suçluları Hapishanesi’nden gizlice kaçırılan azılı terörist Asaf, Türkiye’nin önde gelen baronlarının da desteğiyle, ülkeyi tehdit eden iki silahlı örgütün aşırı kanatlarını birleştirecek ve Türkiye’yi içeriden ve dışarıdan büyük bir girdaba sürükleyecektir. Ortaya çıkan gerçekler göstermiştir ki, kavga, bilindik istihbarat oyunlarının ötesinde ustaca gizlenmiş büyük bir savaştır. Bu durumda Teşkilat sıra dışı yöntemlerle savaşı göğüslemek zorundadır artık. Yılların biriktirdiği yorgunluğun etkisiyle emeklilik kararının eşiğindeki MİT İstihbarata Karşı Koyma Birimi Başkanı Murat Bey, emekli olmak şöyle dursun, MİT Müsteşarı’nın talimatıyla, özel yetkilerle donatılarak yeni bir yapılanma için görevlendirilir. Bu bir MİLAT olacaktır. Askeri tecrübesi ve stratejik harekat bilgisi üst düzeyde operasyon şefi Hamza, organizasyon kabiliyeti ve dünyanın farklı noktalarındaki “yeraltı” bağlantılarıyla dikkat çeken İbrahim çalıştıkları diğer birimlerden özel emirle İstenir. Teşkilat’ın en parlak personellerinden biri olan analiz uzmanı Gökçe, küresel enerji alanında akademik kariyerinde hızla ilerleyen Yağız Ali ve bilgisayar korsanlığında ünlü Begüm’ün de katılmasıyla çekirdek ekip tamamlanmış olur. Bu ağır yükün son taşıyıcısı ise vatansever iş kadını Esin Alpkaya olacaktır. Murat Bey, ekibine “Arkadaşlar ısınmaya vaktimiz yok, topa giriyoruz” dediği andan itibaren artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Murat Bey ve ekibi, sokak olayları, cinayetler, şantajlar, Suriye ve Irak süreçleri, içeride ve dışarıda Türkiye’yi tehdit eden terör örgütleri, yurtdışındaki temsilciliklere yapılan saldırılar ve itibar suikastleri ile mücadelesinde ulaştığı buzdağının içinden köklü bir tarihi çıkartırken, diğer bir yandan Yeni Türkiye’nin tarihini yazacaklardır. Akıl oyunları, keskin aksiyonlar ve birbirine bağlı hayati kararlar alınırken hiç kimsenin tanımadığı bu kahramanlar dünyasında nereye bakıp ne göreceğine karar vermeye çoktan başlamışlardır bile.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER