UŞAK 10°C
Az Bulutlu

UŞAK İL GENEL MECLİSİ’NİN 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ İLE İLGİLİ ORTAK KINAMA BİLDİRİSİ274 Görüntüleme

kategorisinde, 26 Temmuz 2016 - 21:21 tarihinde yayınlandı

a2 a3 a4 a5 a6

UŞAK İL GENEL MECLİSİ’NİN 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ İLE İLGİLİ ORTAK KINAMA BİLDİRİSİ

Bizler Uşak İl Genel Meclisi AK Parti, CHP ve MHP grupları olarak demokrasimize, Cumhuriyetimize ve Gazi Meclisimize karşı 15 Temmuz akşamı kalkışılan ve 16 Temmuz sabahı bastırılan hain darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.
Aziz Milletimiz darbenin karşısında durmuş ve kanlı darbe girişimini engellemiştir. Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu Aziz Millet her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle haketmektedir. Bu uğurda canlarını seve seve veren bütün şehitlerimize milletçe minnettarız ve onları asla unutmayacağız. Ayrıca bu darbe girişiminde Uşak olarak da Cumhurbaşkanımızın yakın koruması Mehmet Çetin’i şehit verdik. Şehit hemşehrimiz ve diğer tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyoruz.
TBMM’de bulunan tüm siyasi partilerimizin bu alçak darbe girişimine karşı ortak bir tavır sergilemeleri takdir ile tarihe geçecektir. Bu ortak tavır Milletimizi ve Milli İrademizi daha da güçlendirecektir.
Bizler de Uşak İl Genel Meclisi Üyeleri olarak gözü dönmüş vatan haini FETÖ/PDY terör örgütünün gerçekleştirmeye kalkıştığı bu alçak darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.
Tarihin şanlı sayfalarında bir çok destan yazan Yüce Türk Milleti egemenlik aşkı ile bu darbeyi engelleyerek bir destan daha yazmıştır. Bu millet ki daha önce pek çok darbeye karşı demokrasi mücadelesinden asla vazgeçmemiş; “egemenliğin kayıtsız şartsız milletin” olduğunu dosta düşmana göstermiştir.
Bu darbe girişiminde bizleri can evinden vuran ve acı olan bir konu da şanlı silahlı kuvvetlerimizin içinden işbirlikçi ve vatan hainlerinin çıkmış olmasıdır. Bu hain işbirlikçilerin darbe girişimi başta Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın ve Sayın Muhalefet Parti Liderlerinin darbelere karşı kararlı ve dik duruşları olmak üzere TBMM başkan ve üyelerinin, STK’larımızın, sade vatandaşlarımızın, medyamızın, polisimiz ve kahraman silahlı kuvetlerimizin kararlığıyla bastırılmış; vatan haini darbecilere hak ettikleri gerekli ders verilmiş; Türk Mileti tarih yazmıştır.
Türkiye Cumhuriyetinin çağdaş, laik, demokratik hukuk devleti ilkelerini hedef alan bu darbe girişimini tüm Uşak halkı adına Uşak İl Genel Meclisi üyeleri olarak tekrar kınıyor ve lanetliyoruz.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER