UŞAK 6°C
Parçalı Bulutlu

UŞAK IN SU ÇİLESİ SONA ERİYORpost_views_couyc Görüntüleme

kategorisinde, 05 Ekim 2015 - 13:53 tarihinde yayınlandı
Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kentteki altyapı sorunlarına yönelik çalışmaların sürdüğünü belirterek, Elmalıdere, Karaağaç ve Aybey Mahalleleri’ndeki su hatlarının yenilendiğini söyledi. Daha önce söz konusu noktalarda kanalizasyon hatlarını güçlendirdiklerini ifade eden Nurullah Cahan, 3 mahallede de su hatları yetersiz geldiği için vatandaşın çamaşır makinesi dahi çalıştıramadığını belirtti. 
 
İçme suyu hattı yapımının kısa bir süre içinde tamamlanacağını dile getiren Nurullah Cahan, “Uşak Belediyesi olarak, havalar soğumadan ve yağışlar başlamadan temel sorunlara çare bulmak için yoğun bir çalışma başlattık. Yol ve kaldırımlarla ilgili revizyon çalışmamız büyük oranda tamamlanmak üzere ve altyapıyla ilgili problemlere de eğildik. Yıllarca içme suyu hattının yetersizliği nedeniyle sorunlar yaşayan Elmalıdere, Karaağaç ve Aybey Mahallelerimizde, mevcut hatların yenilenmeye ihtiyacı vardı. Vatandaşımızın böylesine hayati bir sorununu görmezden gelmedik ve ekiplerimiz burada yoğun bir mesai başlattı. Kısa sürede hatlar yenilenecek ve su gibi hayati bir ihtiyaçla ilgili soruna çözüm bulunacak” dedi.
 
 

DİKİLİTAŞ VE KIBRIS CADDESİ’NDE ASFALT YOL YAPIMI

 

Fatih, Nuri Şeker, Zübeyde Hanım ve kent merkezinde araç sürücüleri tarafından yoğun olarak kullanılan yollarda revizyon yaptıklarını söyleyen Nurullah Cahan, “Yıllarca sürücülerimizin şikayetçi oldukları parke taşlardan kentimizi temizliyoruz ve kaliteli asfaltla yolları kaplıyoruz. Bu kapsamda son çalışmamızı Dikilitaş Mahallesi ve Kıbrıs Caddesi’nde yoğunlaştırdık. Parke taşların büyük bölümü tahrip olduğu için yollarda asfaltlama yapacağız. İlimizde bozuk yol kalmayana kadar çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.
 
 

KULLANIM DEĞERİ OLAN PARKE TAŞLAR ZİYAN OLMUYOR

 

Yollardan sökülen ve kullanım değeri hala olan parke taşların heba edilmediğini söyleyen Nurullah Cahan, “Parke taşlardan kullanılacak durumda olanları, köylerimize ve ihtiyaç olan noktalara gönderiyoruz. Bu sayede halkımızın cebinden çıkan paralarla alınan taşlar, ekonomiye geri kazandırılıyor” ifadesini kullandı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER