UŞAK 10°C
Çok Bulutlu

UŞAK İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİNDE SON KARARpost_views_covtl Görüntüleme

kategorisinde, 21 Ekim 2015 - 17:51 tarihinde yayınlandı

wq

Uşak İslami İlimler Fakültesi’nde normalde ayrı olan kız ve erkek öğrencilerin sınıflarının birleştirilmesi kararının alınmasının ardından öğrencilerden tepki gelmeye başladı.
 
‘Öğrenciler İsyan Etti’
 
Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğrencileri yapılan karar değişikliğinin hiçbir mantığa uymadığını, yapılanın anlamsız ve gerekli olmayan bir karar değişikliği olduğunu söyledi. Hazırlık ve üst sınıfların tamamında sınıf birleşimine gidilirken, öğrenciler konuyla alakalı, “İslami eğitim alınan bir kurumda, İslam’da olmaması gereken bir şeyin uygulanması hiçbir mantık içermemektedir. Yönetmelikte böyle bile olsa, bu güne kadar ayrı olan eğitimi birleştirmek için karar çıkartılması saçma ve gereksizdir. Biz eğitimimizi alırken, hassasiyetlerimize de dikkat edilmesini isterdik. Bu karar yanlış ve değiştirilmesi gereken bir karar oldu” dediler.
 
Kız ve Erkek Ayrı Olduğu İçin Geldik
 
Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’ni kız ve erkek öğrencilerin ayrı olması dolayısı ile seçtiklerini aktaran bir grup öğrenci, bu kararın kendilerine yapılan haksızlık ve saygısızlık olduğunu ifade etti. Eğitim alırken rahatsızlık duyduklarını ekleyen öğrenciler, “Bu bölümde böyle bir değişikliğin yapılmaması gerekirdi. Bu neye fayda sağlayacak? Kim istedi, kimler kabul etti merak ediyoruz. Amacı olmayan bir davranış gibi görünüyor. Tam manası ile bir açıklama da yok. Konuşmak da pek mümkün olmuyor öğrenci olunca. Ailemiz bizlerden iyi puanlar ve başarılı bir eğitim hayatı bekliyor. Notlarımızın düşürülmesinden korktuğumuz için her ne kadar durumun düzeltilmesi için ısrar etsek de, yeteri kadar baskı yapamıyoruz” dediler.
 
Özellikle İslami İlimler Fakültesi’nde böyle bir karar değişikliğinin amacının ne olduğu merak konusu olurken, konuyla ilgili bilgi almak amacıyla ulaştığımız Fakülte Sekreterliğinden herhangi bir dönüş yapılmadı. 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER