UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

UŞAK KALKINMA VAKFI 2016 YILI GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDIpost_views_couxv Görüntüleme

kategorisinde, 10 Şubat 2016 - 9:09 tarihinde yayınlandı

v3v4v1 v2

Uşak İli Kalkınma Vakfı 2016 Yılı Genel Kurul Toplantısı Özmerkez İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Ahmet Okur, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Kaya, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş, İlçe Kaymakamları, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcıları ve dekanları, sanayici ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve diğer vakıf üyeleri katıldı.

Divan başkanlığını İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar’ın yaptığı genel kurul toplantısında, 2015 yılı faaliyet ve denetim kurulu raporları okunarak ibra edildi.

Genel Kurulun diğer gündem maddelerinde ise hayatını kaybeden vakıf üyesi 20. Dönem Uşak Milletvekili Hasan Karakaya’nın yerine İl Özel İdaresi’nin üye olarak katılmasına, Vakfın isminin değişikliğinin yapılıp, yapılmaması için yönetim kuruluna yetki verilmesine oy birliği ile karar verildi.

Toplantıda ayrıca yönetim kurulu asil üyeliklerine Valilik, Belediye Başkanlığı, Uşak Üniversitesi Rektörlüğü,  İl Genel Meclisi Başkanlığı, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası, Uşak Ticaret Borsası, Uşak Esnaf Odaları Birliği, yedek üyeliğe ise Karma OSB, Tekstil OSB, Banaz, Eşme, Sivaslı, Karahallı ve Ulubey Belediye başkanlıkları seçilirken, denetim kurulu üyeliklerine ise Banaz Kaymakamlığı, Uşak Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı ve İletişim Fakültesi Dekanlığı asil üye olarak, Eşme, Sivaslı Kaymakamlıkları ile Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanlığı yedek üye olarak oy birliğiyle seçildi.

Toplantının sonunda konuşan Vali Ahmet Okur, Uşak’ın tanıtımı için fikirleri olan herkesle istişare içersinde olacaklarını belirterek “ Oluşturacağımız alt komisyonlar ile İlimizin tanıtımına katkı sağlayacak sivil toplum kuruluşları irtibat halinde olacağız” dedi.

Uşak’ın göreve başladığı günden itibaren her bir köşesini tanımaktan zevk aldığını belirten Vali Ahmet Okur konuşmasına şöyle devam etti, “Her köşesi ayrı bir değere sahip olan İlimizde görev yapmaktan son derece memnuniyet duymaktayım. Göreve başladığım günden buyana bana hep Uşak’ın tanıtımıyla ilgili eksiklikler aktarıldı. Ben İlimizi gezip gördükçe gerçekten her noktasında ayrı ayrı tanıtılmaya ihtiyaç duyan, aslında imkan olduğunda kendi kendini tanıtacak çok değeri olduğunu gördüm. İlimiz yer altında ki ve yer üstünde ki haliyle ile mevcut kaynaklarına bakıldığında bulunduğu konumdan daha üst noktalarda olmasını sağlayacak potansiyele sahiptir. Bu potansiyelin ortaya çıkartılması için Uşak İli Kalkınma Vakfını tekrar aktif hale getirip, hem ilimizin temsiliyle ilgili önemli katkı sağlamak hem de her platformda ilimizi tanıtmak istiyoruz. Uşak’ı tek çatı altına alarak, tanıtmamız gereken her noktamızı bir araya getirmek kaydıyla etkinliklerde yer almayı hedefliyoruz. Bundan sonraki süreçte Uşak ili ile ilgili sözü olan, bizlere katkı sağlayacağına inandığı fikri olan herkesin katkılarını bekliyoruz”

Vali Ahmet Okur’un konuşmasının ardından genel kurul toplantısı dilek ve temennilerin dinlenmesi ile sona erdi.

 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER