UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

UŞAK LI FOTOĞRAFÇILAR İSTANBUL DA BULUŞTUpost_views_couxi Görüntüleme

kategorisinde, 05 Nisan 2015 - 17:48 tarihinde yayınlandı

foo

Her sene geleneksel olarak düzenlenen 6. Uluslar Arası Fotoğraf Digital Görüntüleme Albüm Reklam Baskı ve Teknolojileri Fuarı İstanbul’da düzenlendi. Fuara katılan Uşaklı fotoğrafçı kafilesinde Uşak Fotoğrafçılar ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Önal, il ve ilçelerden odaya kayıtlı 47 üye yer aldı.

İstanbul’a ulaşılmasının ardından yapılan sabah kahvaltısından sonra ilk olarak İstanbul Ebru Dijital Fotoğrafçılık ve Baskı merkezini ziyaret eden ve ardından fotoğrafçılık fuarının açılışına katılan grup, fotoğrafçılık ile ilgili teknolojiyi yakından takip etme ve baskı ile ilgili yenilikleri tanıma fırsatı buldular. Fuara Mersin, İzmir, Adana, Denizli, Bursa, Ankara, Balıkesir, Sakarya, Tarsus, Ardahan, Gaziantep, İzmit, Hatay, Trabzon, Konya, Diyarbakır, Sivas, Antakya ve Uşak olmak üzere on dokuz ilin fotoğrafçılar odası başkanları da katılım gösterdiler. Fotoğrafçılar Odası başkanlarının bir araya geldiği toplantıda gelişen ve teknoloji fotoğrafçılara nasıl tanıtılması hakkında görüşmeler ve görüş alışverişleri yapıldı.

Uşak Fotoğrafçılar Odası olarak düzenlenen her organizasyona katılım gösterildiğine dikkat çeken Uşak Fotoğrafçılar ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Önal, daha sonra yapılacak olan diğer fuar ve bunun gibi organizasyonlara katılım göstereceklerini de ifade etti. Üyelerinin bu tür etkinliklerle bilinçlenmesi, hizmet ettikleri sektörlerdeki gelişmeleri görmesi ve bunu da Uşak’ta uygulayarak sektördeki kalitenin de artırılmasına yönelik çalışmaların devam edeceğini söyleyen Önal, oda olarak projelerinin ve çalışmalarının devam ettiğini, İŞKUR destekli girişimcilik kursları, iş eğitimleri ve oda mensuplarına yönelik seminerlerin gerçekleşmesi adına gayretlerinin de devam ettiğini ifade etti.

İstanbul’daki fuarın, fotoğrafçılığın gelişimi için bu tür organizasyonların fotoğrafçılar için fayda sağladığı ve etkinliklerin devam edeceği bildirildi. Fuar sonrası İstanbul’u gezme fırsatı bulan fotoğrafçılar, İstanbul’un tarihi yerlerini görme ve tanıma fırsatını da buldular.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kaynak:uşakhabermerkezi

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER