UŞAK 16°C
Parçalı Bulutlu

UŞAK MHP TEŞKİLATINDAN REKTÖRE 10 KASIM TEPKİSİpost_views_couyr Görüntüleme

kategorisinde, 12 Kasım 2014 - 17:40 tarihinde yayınlandı

MHP

MHP Uşak il başkanı Hüseyin Karaabey ; “Bizlere tam bağımsız, demokratik ve çağdaş bir devlet hediye eden Yüce Atatürk, Milletimizin yüreğinde ölümsüz bir yere sahiptir. Dün birçok ilde ve dış temsilciliklerimizde Büyük Önderimizin vefat yıldönümü nedeniyle “10 Kasım Anma” törenleri düznlenmiştir. Saat 09.05’te sirenlerin çalmaya başlamasıyla birlikte millet olarak hüzünlü duygulara gark olduk,”
Türkiye’nin ilim ve irfan yuvalarında olan Uşak Üniversitesinde herhangi bir tören düzenlenmediğini ve hatırlanacak bir girişimde de bulunulmadığını eleştirerek, ne kısa bir konuşmanın, ne saygı duruşunun ne de bir sesinin duyulmadığını söyledi.
Siz unutturtmaya çalışsanız da bizler, Türk Milliyetçisi Başbuğ Mustafa Kemal’i asla unutmayacağız, unutturmayacağız ve sevgiyle, rahmetle ve hürmetle anmaya devam edeceğiz” dedi.
Karabey; “Üstelik o saate de sınav konulmak suretiyle öğrenciler ve öğretim görelileri de meşgul edilmiş, ‘Anma’ geçiştirilmiştir” dediği konuşmasında; “Zaten şehide kelle diyen, bölücü başına sayın diyen, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bölmeye ve parçalamaya çalışan bölücülerle masaya oturan, davul zurna ile Habur’da terörist karşılatan, Güneydoğu da çeşitli ilçelerde yasadışı asayiş ve kolluk kuvvetleri kurulmasına ve özerklik ilan edilmesine ses çıkarmayan, Cumhuriyet Bayramı’nda peşmergeye topraklarımızı çiğneten, okullarda Atatürk resimlerinin yakılmasına, Atatürk heykellerinin tahrip edilmesine engel olmayan, Andımızı kaldıran, dersime zulüm diyen bir zihniyetin Rektöründen ancak bu beklenirdi.”Uşak için büyük bir utanç  Hiçbir mazeret 10 Kasım’dan daha önemli değildir. Hiçbir mazeret kabul edilemez.
MHP İl Başkanı Karabey, konuşmasını Atatürk’ün; “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır, Ne Mutlu Türküm Diyene!” sözleri ile son verdi.

YORUM YAZBENZER HABERLER