UŞAK 15°C
Az Bulutlu

UŞAK MİLLİ BİRLİK İÇİN TEK YÜREK OLDU439 Görüntüleme

kategorisinde, 03 Temmuz 2016 - 19:45 tarihinde yayınlandı

Uşak Milli Birlik İçin Tek Yürek Oldu

20 Bin Kişi Milli Birlik ve Kardeşlik İçin Belediye İftarında Buluştu

Cahan, “Bu Tablo Düşmanlara Uşak’tan Verilen En Güzel Cevaptır”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 20 bin kişiyle buluştuğu Milli Birlik ve Kardeşlik İftarı’nda yaptığı konuşmada, “Hain terör örgütleri ve onları ellerinde tutan ülke düşmanları bilmelilerdir ki biz her zaman bu şekilde kaynaşarak yaşayacağız” ifadesini kullandı.

Uşak Belediyesi İsmetpaşa Caddesi’nde Milli Birlik ve Kardeşlik İftarı düzenledi. Cadde boyunca açılan iftar sofralarına her dilden, ırktan 20 bin civarında vatandaş katıldı. Kuran tilavetinin okunduğu iftarda İstanbul Atatürk Havaalanı’nda gerçekleşen ve 45 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısında hayatlarını kaybeden şehitler için eller hep birlikte semaya açıldı. Başkan Nurullah Cahan ve Eşi Halime Cahan iftara katılan vatandaşlarla teker teker selamlaştı. İftara AK Parti Uşak Milletvekilleri Alim Tunç ve Mehmet Altay, AK Parti İl Başkanı Servet Kuş ve İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar da katıldı.

Teröre meydan okuyoruz

İftarda açılış konuşmasını Belediye Başkanı Nurullah Cahan gerçekleştirdi. Terör olaylarını vurgu yapan Başkan Cahan, “İlimizden birlik ve baraberliğimizle teröre meydan okuyoruz” dedi. Türkiye’yi kimsenin bölemeyeceğine vurgu yapan Cahan, “ Milli Birlik ve Kardeşlik İftarı’nda hemşehrilerimizle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Ramazan-ı Şerif’in başından bu yana hemşehrilerimizle birlikte oruç açtık ve aynı çorbaya kaşık salladık. Bugün de yaşanan terör olaylarına kentimizden tüm dünyaya vatandaşlarımızla beraber Milli Birlik ve Kardeşlik iftarıyla meydan okumak istedik. Bugüne kadar her daim sizlerle birlikte olduk. Her daim sizin içinizde olduk. Bugün burada Uşak’ımızın tüm mahallelerinde 7 den 77 ye hemşehrilerimizle birlikte iç içeyiz. Vatandaşlarımızla birlikte ülkemizdeki terör olaylarını kınıyor, biriz ve beraberiz diyoruz” diye konuştu.

Uşak’ın ufku açık

Kentin projelerine de dikkat çeken Cahan, Uşak’ın günden güne geliştiğini ve projeleriyle geleceğin parlayan yıldızı olacağının altını çizdi. Cahan şunları kaydetti: “İlimizde projelerimiz son hızıyla devam ediyor. Kentsel Dönüşüm Projesi, Kent Park Projesi ve Dokuz sele Deresi Islah Projesinde çok güzel bir noktadayız. Temmuz ayı ilk battı çıktığımızı açacağız. Akabinde stat kavşağında yeni bir battı çıktı yapacağız. Devamında şehrimize yakışmayan yeni otogarımızı yapacağız. Devamında 15 bin kişilik stadımızı inşa edeceğiz. Ayrıca hizmet verme konusunda yetersiz kalan mevcut Belediye Hizmet Binası yerine yeni Belediye Hizmet Binasını bitireceğiz. Sosyal Belediyecilikte de destanlar yazıyoruz. Biz göreve geldiğimizde hemşehrilerimizle gönül köprüleri kurma konusunda söz vermiştik. Bu sözümüzü yerine getirdik. Bu vesileyle Ramazan Bayramı’nın hemşehrilerimize ve tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

q36 q35 q34 q31 q32 q33 q27 q28 q30 q24 q25 q26 q21 q22 q23 q20 q19 q18 q15 q16 q17 q14 q13 q12 q9 q11 q7 q8 q6 q5 DCIM100MEDIADJI_0013.JPG DCIM100MEDIADJI_0017.JPG DCIM100MEDIADJI_0011.JPG DCIM100MEDIADJI_0008.JPG

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER