UŞAK 32°C
Az Bulutlu

UŞAK MİLLİ EĞİTİMDE ”AKUB” KURULDU2396 Görüntüleme

kategorisinde, 12 Haziran 2019 - 22:12 tarihinde yayınlandı

Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Birliği Kuruldu

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) ve Uşak İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünün birlikte düzenledikleri eğitim sonunda, Arama Kurtarma Birliğinde görev yapacak Milli Eğitim personeline belgeleri dağıtıldı.

27-30 Mayıs tarihlerinde Sait-Sabri Ağaoğlu Anadolu Lisesinde teorik eğitimler ve Nihat Dülgeroğlu Ortaokulu metruk binasında ise uygulama eğitimleri yapılan zorlu eğitimde, Milli Eğitim personelinin performansı ve hevesi gururlandırdı. Olası bir afet durumunda enkazda kazazede arama ve kurtarma uygulamalarının yanında enkaz kaldırma çalışmalarının yapıldığı eğitim başarıyla tamamlandı.

Okullarda kurulmuş olan Acil Durum Ekiplerine danışmanlık yapıp eğitim verecek olan Arama Kurtarma Birliği olası bir Afet ve Acil Durumda arama kurtarma görevini de yapacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, olası afetlere karşı Uşak’ın en büyük camialarından olan milli eğitim müdürlüğünün, arama kurtarma birliğinin olması gerektiğine dikkat çekerek, müdürlük bünyesinde oluşturulan Milli Eğitim Arama ve Kurtarma Birliğinin göreve hazır olduğunu söyledi.

Bülent Şahin, birliğin kurulması çalışmalarına katkı sağlayan İl Koordinatörü Filiz Ünal ve İSG Uzmanı Özgür Orallı ve tüm eğitimcilere teşekkür ederek başarılar diledi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER