UŞAK 27°C
Az Bulutlu

UŞAK SAADET PARTİSİNE ANKARA DAN ÖZEL KONUKpost_views_covcm Görüntüleme

kategorisinde, 14 Ocak 2015 - 20:11 tarihinde yayınlandı

HACIIIIIIIII

SAADET PARTİSİ ANKARA İL BAŞKANI HÜSEYİN HACIABDULLAHOĞLU, UŞAK’TA YENİ TÜRKİYE İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Uşak Saadet Partisi’nde partililerle bir araya gelen Saadet Partisi Ankara il Başkanı Hüseyin Hacıabdullahoğlu, Yardımcısı Süleyman Canbaz ve Saadet Partisi Uşak İl Başkanı Yunus Acar Yeni Türkiye’ nin genel durumunu değerlendirdi. Uşak Saadet Partisi Binasında yapılan programa parti üyeleri de katıldı.
Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Hüseyin Hacıabdulahoğlu, ’’ Evet ilkeli tutumumuzdan dolayı merhum liderimize gelip teşekkür etti sonunda. Ve şu an hayat olan Kamuran İnan beyde yine aynı şekilde ocağımızdan randevu alarak evet tarihimizde ilk defa dış politikada izzet ve onur kazandığımızı gördük. Sizin döneminizden dışarıdaki delegasyonumuz kürsüye çıktığı zaman dışarıda sigara molası verenler bırakıp içeriye gelip acaba Türkiye ne diyor? Diye dinlemeye geliyorlar. Biz yine izzetli duruşumuzu sergilemek durumundayız. Yanlış yerde yanlış duruş sergilemenin vebali artık taşınamayacak bir durumdadır. Türkiye yeni bir dünyaya öncülük yapma durumunda. Bu Yeni Dünyanın bizim değişmeyen ilkeleri vardır. Savaş değil barış, çatışma değil diyalog, üstünlük değil eşitlik sömürü değil hakça paylaşım, baskın zulüm değil hak ve hukuk ilkeleri ekseni etrafında Türkiye’yi beşli çetenin güdümünden kurtarıp bir dünyayı onur ve izzet ekseni etrafında inşallah kurmayı yapacağız. Dünya buna muhtaçtır arkadaşlar. Bakınız batının maneviyattan yoksun olan modernizesi medeniyet diye yutturuyorlar. Maneviyattan yoksun hiçbir medeniyet olamaz. Ama maddi imkânlar ancak canavar siluetini sergileyebilir. Bütün dünya biliyor ki dinsiz medeniyet olmaz. Ama yine büyün dünya biliyor ki yine hayatta kalan tek din İslam’dır İslam dünyası bu değerine sahip çıkarak Yeni Dünyanın kuruluşunu sağladığı zaman. Evet şu an İslama karşı savaş ilan edenler bu medeniyet bütün insanlığa huzur getirecek. Ama niye hedef olarak İslami seçtiler?” şeklinde sordu.
BAYRAĞIMIZI İNDİRENLER OLUYOR MÜDAHALE BİLE EDEMİYORUZ
Bu ülkenin siyasetle ilgilenen her insanı mutlaka bu konu ile ilgilenmeli bu konu ile ilgili mücadeleyi sadece Saadet Partisine bırakmaması gerektiğine vurgu yapan Hacı Abdullahoğlu, “ Ancak yine de bize bıraksalar biz inanıyoruz ki bu medeniyeti karanlıktan biz inşallah gerçekleştireceğiz. Değerli arkadaşlar genel tablo bu. Genel tablo içindeki Türkiye’nin  durumu bu arkadaşlar. Yeni Türkiye’den bahsediyorlar. Yeni Türkiye değil. Yeniden büyük Türkiye. Bizler tarihimizden bağımızı keserek vuracağımız yeni Türkiye’nin bir anlamı yok. Batının bataklığına temel attıktan sonra bu gelişim fayda etmez.  Okullarımızda bulunan öğrencilerimize satılan uyuşturucu bataklığından polis bile kurtaramaz o zaman. Bu yeni Türkiye’de bayrakları indirenler oluyor müdahale edemiyoruz. Bu yeni Türkiye’nin elçisi alçak sandalyede oturtuluyor hesap soramıyoruz.  Bu yeni Türkiye’nin askerinin başına çuval geçiriliyor hesap sorulamıyor. Uluslararası denizlerde yardım ekibi katlediliyor hesabı sorulamıyor. Bu ülkenin şimdi cumhurbaşkanı olan geçmişte uzun yıllar boyunca başbakanlık yapmış kişi İsrail’in izni olmadı diye 2 yıldır taziyeye gidemiyor. Bu yeni Türkiye’nin temelimizi iyi atarak tarihi değerlerimizi koruyarak atabiliriz ancak. Bunun olması gerekiyor’’ ifadelerini kullandı.
kaynak:usakport

YORUM YAZBENZER HABERLER