UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

UŞAK SAĞLIK CAMİASI, KAZADA KAYBETTİKLERİ ARKADAŞLARINI UNUTMADIpost_views_couzh Görüntüleme

kategorisinde, 20 Ekim 2015 - 19:35 tarihinde yayınlandı

qw

Geçtiğimiz aylarda geçirdikleri trafik kazası genç yaşata hayata veda eden KHB Uşak Mali Hizmetler Başkanı İsmail Çelebi ve Uzman Hakan Uçak anısına adları, Uşak İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından düzenlenen 4.Geleneksel ‘Sağlıkta Birliktelik’ Halı Saha Futbol Turnuvasına verildi.

Turnuva, Uşak İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı hastaneler, İl sağlık müdürlüğü, Halk sağlığı müdürlüğü, Özel hastane çalışanlarının oluşturdukları 14 takımın katılımı ile başladı.

YİTİRDİKLERİ ARKADAŞLARINI UNUTMADILAR

Uşak İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından 19 Ekim-27 Kasım 2015  tarihleri arasında düzenlenen 4. Geleneksel ‘Sağlıkta Birliktelik’ Halı Saha Futbol Turnuvasının Uşak ilinde sağlık tesislerinde çalışanlar arasında sosyal bir ortam geliştirmek, çalışanlar arasındaki ilişkileri güçlendirmek, birlik ve beraberliklerini sağlayarak takım ruhu oluşturmak, huzurlu ve verimli iş ortamları oluşturmak, tüm çalışanların kaynaşması için ortak platformda buluşmaları sağlamak ve kurumlar arası işbirliğini arttırma ve feci bir trafik kazasında yaşama veda eden  z İsmail Çelebi ve Hakan Uçak adına düzenlendiği açıklandı..

Turnuvaya ilişkin açıklama yapan Uşak İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Yalçın Atlı, “Sporun kişilerin psiko-sosyal gelişiminde önemli bir yeri olduğu, insanların sosyal ve psikolojik bakımdan aktif kılmanın en kolay yolunun spordan geçtiği unutulmamalıdır. Birey sportif etkinliklere katılmakla, manevi yalnızlığın doğuşunu hazırlayan etkileri gidererek, iş hayatında görülen ve daha sonra genelleşerek sosyalhayata yansıyan, amaçsızlık ve monoton çalışma şartlarının doğurduğu kötümser ve bunalımlı tutumların giderilmesini en kolay spor yolu ile ortadan kaldırabilir” dedi.

Bu yılki turnuvanın aralarından ayrılan iki mesai arkadaşı anısına düzenlendiğini ve daha bir anlam kazandığını kaydeden Atlı, “İnsanlığa ve Uşak halkına hizmet ederken trafik kazasında aramızdan ayrılan Mali Hizmetler Başkanımız İsmail Çelebi ve Uzmanımız Hakan Uçak anısına bu turnuvayı onlara  atfettik.Merhum kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.Futbol turnuvasının saha içinde centilmenlik ruhuna uygun, kıyasıya bir mücadele, saha dışında ise uzun yıllar sürecek dostluklara bırakması temenni ediyor tüm takımlara başarılar diliyorum. . Tüm halkımızı, sağlık çalışanlarını ve ailelerini turnuva maçlarını izlemeye davet ediyorum” dedi.

Atlı, “çalışanların ve ailelerinin izleyici olarak katılımının ayrı bir renk katacağı turnuva sonucunda, tüm protokolün ve sağlık çalışanların katılımı ile dereceye giren ve en centilmen takıma kupa ve hediye verilecek ayrıca merhumlar adına mevlit okunarak yemek ikramı yapılacaktır ifadesini kullandı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER