UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

UŞAK SMMMO DAN BAĞIMSIZ DENETÇİLERE BAŞARI BELGESİpost_views_covib Görüntüleme

kategorisinde, 07 Mart 2015 - 10:45 tarihinde yayınlandı

smmmo

Uşak Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMMO) Odası tarafından düzenlenen Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun öncülük ettiği bağımsız denetçi eğitimlerine katılıp denetçi ruhsatı alan 25 mali müşavirlere başarı belgeleri dağıtım töreni düzenlendi.

Uşak SMMMO  binasında gerçekleştirilen törene, Uşak İl Defterdarı İhsan Özbay Uşak  SMMM Odası Başkanı Uğur Albayrak ve oda üyeleri katıldı.

Oda yöneticileri ve bağımsız denetçi olmaya hak kazananlar katıldı. Pasta kesiminin yapıldığı törende 25 kişiye bağımsız denetçilik beratları akdim edildi. Törende konuşan Oda Başkanı Uğur Albayrak, “Bağımsız denetim belki şu aşamada başlamadı ama önümüzdeki dönemlerden itibaren meslektaşlarımızın yeni bir iş alanı olarak devam edeceğini öngörüyorum. Hızlı bir şekilde bağımsız denetim yetkilendirmesinden sonra buradan bağımsız denetim yaptıracak firmalara, hadlerinin altında kalsa dahi mutlaka bağımsız denetim yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Özellikle belediyelere her bütçe döneminde mutlaka bağımsız denetim yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Bağımsız denetim yapacak yetkili arkadaşlarımızın en ince hassasiyeti göstererek bağımsız denetim yapacakları aşikârdır” dedi.

“EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Uşak SMMMO Başkanı Albayrak, Serbest Muhasebecilik ve mali müşavirlik mesleğinin her geçen yıl yeni güncellemelere gereksinim olduğunu ve mevzuat değişikliklerinden kaynaklanan nedenlerle eğitimlere ağırlık vermelerinin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Meslek mensuplarının gerek maddi gerekse zaman kayıplarının önlenmesi amacıyla kamu gözetim kurumu ile yaptıkları bu çalışmanın yerinde olduğunu hatırlatan Albayrak, “Bağımsız denetim Türkiye Denetim standartlarına göre yapılmakta olup, söz konusu standartlar KGK tarafından uluslararası standartlarla uyumlu olarak oluşturulmuş ve Resmi Gazetede de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir” şeklinde konuştu.

Tören, pasta kesilmesi ve toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

YORUM YAZBENZER HABERLER