UŞAK 8°C
Çok Bulutlu

Uşak Sportif Basketbol Takımı Yine Kazandıpost_views_covbw Görüntüleme

kategorisinde, 10 Eylül 2014 - 16:19 tarihinde yayınlandı

Uşak Sportif Basketbol Takımı, Edirne Basket’i kendi evinde burun farkıyla mağlup etti

uskbasket

Beko Basketbol Liginin ekiplerinden Uşaksportif kendi seyircisi önünde Kurtuluş kupası turnuvasına katıldı. Edirne Basket’le kendi seyirci önünde oynayan  Uşaksportif maçı 79-77 kazandı

UŞAK SPORTİF: 79      EDİRNE BASKET: 77

 SALON: Uşak  Üniversitesi

Uşaksportif kendi evinde Uşak Üniversitesi spor salonunda oynadığı ilk hazırlık maçında Edirne Basket ile karşı karşıya geldi. İlk periyoda hızlı başlayan ekip Uşaksportif oldu. Takıma bu sezon dahil olan Eric Buckner ve Shomen Fells’in üçlükleri maçın hemen başında gelince Uşaksportif bir anda farkı 10 sayıya kadar çıkardı. Uşaksportif ilk periyodu 20-14 aldı.

İkinci periyoda Uşaksportif Edirne Basket karşısında baskılı oyunu vardı. Carter, Buckner ve Fells’in sayıları ile ikinci periyoda 40-37 Uşaksportif’in üstünlüğü ile sona erdi.

Üçüncü periyoda Edirne Basket oyunu dengede tutmaya çalıştı. 3. Periyodun ilk 5. dakikasında Edirne Basket 45-41 öne geçti. Alan savunmasını derinleştiren Uşaksportif 3. periyodu 60-56 almasını bildi.

Son periyodun ilk 5 dakikasında Carter’in basket faulleri farkı 7 sayıya kadar çıkardı.  Ev sahibi ekip Uşaksportif maçı 79-77 kazandı.

YORUM YAZBENZER HABERLER