UŞAK 18°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

UŞAK TA 19 MAYIS KUTLAMALARIpost_views_couyu Görüntüleme

kategorisinde, 19 Mayıs 2015 - 21:07 tarihinde yayınlandı

19 1119

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Uşak’ta Atatürk ve Kurtuluş Anıtı Önünde Çelenk Koyma Töreni İle Başladı.

Uşak’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Töreni Uşak Valisi Seddar Yavuz, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Ak Parti Milletvekili Mehmet Altay, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Uşak İl Jandarma Alay ve Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yusuf Çetin, Uşak İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüden, Kamu Kurum ve Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Öğrenciler, Askeri Erkan ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Uşak Valisi Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve İl Jandarma Alay ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Çetin halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı. Uşak’ın çeşitli Liselerinde okuyan öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine binaen konuşma, şiir ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi okundu. Halk oyunları kulübü ve Uşak’ta faaliyet gösteren bazı spor kulüplerinin jimnastik eskrim ve karate gösterileri ile törenler sona erdi. Öte yandan Vali Yavuz, bayramla ilgili bir mesaj da yayınladı.

Vatan sevgisiyle, milli bilincin çığ gibi büyüdüğü ve bir milletin top yekûn harekete geçtiği, işgalin ardından hiç vakit kaybetmeden vatan toprağında bir gün bile esir kalmadan yeni bir devlete giden yolda atılan adımdır 19 Mayıs 1919…

Çanakkale Zaferinden sonra Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşuna giden yolda dosta düşmana Türkün gücünün bir kez daha gösterildiği özgürlük mücadelesinde meşale Samsun’da yakılmış, aziz Türk Milleti kadını erkeği, genci ve yaşlısıyla; canını ve canından çok sevdiklerini feda ederek bu zorlu mücadeleye, bu destansı mücadeleye katılmıştır.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER