UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

UŞAK TA SAHTE TERE YAĞI SATIŞIpost_views_covtq Görüntüleme

kategorisinde, 14 Ocak 2015 - 19:32 tarihinde yayınlandı

TERE YAĞI

Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kentte gıda satışı yapılan noktalarda denetimlerine devam ediyor. Bu kapsamda ekipler farklı mahallelerde kurulan pazar yerlerinde tereyağı denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde tereyağı görünümünde ve tereyağı adı altında satılan, içerisinde çeşitli yağların karışımı ile oluşturulan çeşitli yağlar tespit edildi.
Köyden getirilip vatandaşa gerçek tereyağı diye satılan ürünlerin içinde nebati yağ olduğu tespit edildi.  Denetim sonuçlarıyla ilgili olarak Uşak belediyesi tarafından resmi internet sitesi usak.bel.tr adresinden yazılı bir açıklama yapıldı. Toplamda 22 kilo 500 gramlık nebati yağla karıştırılmış tereyağına el konuldu. Pazaryerinde vatandaşa tereyağı diye sunulan çakma yağ, ekipler tarafından imha edildi. Yetkililer, bu tip ürünlerde her hangi bir katkı maddesi olduğunun anlaşılması veya şüphelenilmesi durumunda, ALO 153 hattından zabıta ekiplerine haber vermeleri gerektiğini söyledi.
Vatandaşın alışveriş yaptığı noktalarda aldıkları gıdaların güvenilirliğini önemsediklerini belirten Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu kapsamda çeşitli noktalarda sıkı denetimler gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Özellikle halka açık pazar yerlerinde köy tereyağı isminde satışların yapıldığını aktaran Cahan, “İlimizde kahvaltı sofralarına kadar gelen, çocuklarımızın da severek yediği tereyağının pazar yerlerinde satışı ile ilgili çalışmalar yaptık. Ekiplerimizin hassasiyetle yaptığı incelemelerde tereyağı ile ilgili olumsuzluklarla karşılaştık. Bu nedenle uygun olmayan mamullere el koyarak gerekli işlemleri gerçekleştirdik” dedi. Gıda konusunda taviz vermeyeceklerini bildiren Başkan Cahan, denetimlerin süreceğini iletti.
Vatandaşların da gördükleri en küçük aksaklıkları dahi bildirmeleri yönünde çağrıda bulunan Cahan şöyle devam etti: “Denetimlerimizin yanında vatandaşlarımızın da gördükleri en küçük sıkıntıyı bile bildirmelerini bekliyoruz. Çünkü gıdada yaşanacak en küçük görmezlik dahi büyük sıkıntılara neden olabilir. Bu nedenle hemşehrilerimiz Zabıta Müdürlüğümüzü ya da belediyemizi arayarak sorunları aktarmalıdır”..

YORUM YAZBENZER HABERLER