UŞAK 8°C
Çok Bulutlu

UŞAK TANITIM GÜNLERİ ETKİNLİĞİ BAŞLADIpost_views_couzs Görüntüleme

kategorisinde, 19 Mayıs 2015 - 21:02 tarihinde yayınlandı

açılış

Uşak Valiliği, Uşak Belediyesi ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlene “Uşak Tanıtım Günleri” etkinlikleri düzenlenen törenle açıldı.
Cumhuriyet Mahallesi kapalı pazar yerinde düzenlenen etkinliğin açılış törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Seddar Yavuz, Milletvekili Mehmet Altay,  Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kuvvet, protokol üyeleri, sanayiciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılışta konuşan Vali Seddar Yavuz etkinliği düzenlenmesindeki ortak hedefin Uşak’ın tanıtılması olduğuna dikkat çekerek, “Uşak halkı ilk önce kendi değerlerini çok iyi tanımalı ki tanıtabilsin. Bu vesile ile valiliğimiz,  belediyemiz ve ticaret ve sanayi odamız bir araya gelerek önemli ürünleri üreten şehir olarak kendimize kendimizi anlatmamız gerekiyor. Şehrimiz potansiyeli yüksek bir şehir. Bu potansiyeli tanıtım günleri ile anlatacağız” dedi.
Törende konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Uşak’ın gelişmeye müsait bir kent olduğunu belirterek, “Uşak inanıyorum ki kısa bir sürede kabuğunu kıracak ve tanınan  bir kent haline gelecek. Türkiye 2023 hedeflerine hızla ilerlerken, Uşak’ta ki ilerle daha hızlı devam etmektedir. Uşak dericilik, geri dönüşüm ve tekstilde daha iyi yerlere gelecek.  Uşak Valiliği, Belediyesi ve bütün dinamikleri birlikte hareket etmesi Uşak’ın gelecekte parlayan bir yıldız olmasını sağlayacaktır” dedi.
Uşak ve Denizli’nin ekonomilerinin bir birini desteklediğini dile getiren Bakan Zeybekci, “Uşak’la, Denizli; ilçeleriyle, halkıyla bir biriyle iç içedir. Ekonomik anlamda da iç içe olan iki ildir. İnanıyorum ki Uşak her geçen yıl daha da büyüyecek ve bir merkez olma noktasında büyük atılımlar gerçekleştirecektir. Türkiye’de ilk 500 ‘e giren sanayi kuruluşların içersinde ilerleyen dönemde 10-15 sanayicinin olacağına inancım tamdır. Uşak bir geri dönüşüm merkezi olma yolunda büyük adımlarla ilerlemektedir. Sadece üretim değil geri dönüşüm teknolojilerini üretme konusunda da merkez haline gelecek. Uşak’ın geri dönüşüm stratejisi anlamında merkez haline gelmesi için her türlü teşvik, destek ne gerekiyorsa bunları yapacağız” dedi.
Konuşmaların ardından “Uşak Tanıtım Günleri” etkinliğinin açılışını Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Seddar Yavuz, Milletvekili Mehmet Altay, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve diğer protokol üyeleri gerçekleştirdi.
Açılış serenomisinin ardından Bakan Zeybekci, Vali Seddar Yavuz, Milletvekili Mehmet Altay ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile birlikte stantları gezerek üreticilerden bilgi alıp, sanayicilerle sohbet etti.

 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER