UŞAK 6°C
Parçalı Bulutlu

UŞAK TANITIM GÜNLERİ İLE YENİDEN KEŞFEDİLECEKpost_views_couyw Görüntüleme

kategorisinde, 07 Mayıs 2015 - 12:51 tarihinde yayınlandı

tttt

Uşak Valiliği, Uşak Belediyesi ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) organizatörlüğünde yapılacak Uşak Tanıtım Günleri tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Uşak Valisi Seddar Yavuz, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet, UTSO Meclis Başkanı İsmail Karaman ve gazeteciler katıldı. Toplantıda 18 ve 22 Mayıs tarihleri arasında yapılacak tanıtım günleri basın mensuplarına anlatıldı.

Uşak keşfedilmemiş güzelliklere sahip

Toplantının açılış konuşmasını yapan Uşak Valisi Seddar Yavuz, “Uşak hala keşfedilmemiş birçok güzelliğe sahiptir. Bu güzelliklerin tanıtımı ise etkin bir çalışma ile olur” ifadesini kullandı.

Tanıtım günlerinin kente sağlayacağı kazanımlardan bahseden Yavuz, “ Hepimizin ortak değeri Uşak’tır. İlimiz bütün ilçeleri ile güzel bir şehirdir. Bizler şehrimizi tanıtmanın önemini kavramakla beraber hemşehrilerimize de Uşak’ın güzel şehir olduğunu anlatmak gerektiğine inanıyorum. Bu anlayışı Uşak’a gelen herkese yayarsak tanıtım açısından sıkıntı kalmayacağını düşünüyorum. Bizim öncelikle kendimizi tanımamız gerekmekle birlikte, bir şehrin kendisini tanıması dünyanın en önemli hususlarındandır. Şahsımı ziyaret eden herkese Uşak’ı anlatıyorum. Kentimizi bizden duyanlar hayretlerini saklayamıyorlar. Ayrıca ilimiz üniversitesi ile de başarılı bir kenttir. 22 bin öğrencisi olan üniversitemizden ayrılan öğrencilerimizin kentten ayrılırken mutlu olmaları şarttır. Çünkü memleketlerine dönen öğrencilerimiz ilimizin tanıtımında önemli bir elçi olmaktadır” dedi.

Değerlerimize sahip çıkmalıyız

Uşak’ın kültürel değerlerinin unutulduğunu aktaran Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ ise iyi bir tanıtım ile değerlerin hak ettiği konuma geleceğini belirtti.

Uludağ şunları kaydetti: “Önemli bir etkinliği birlikte gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Uşak’ın kültürel ve yerel değerlerinin tanıtılması için gecikmiş bir çalışmayı yapıyoruz. Bizler de belediye olarak kentimizi ilimize ve Türkiye’mize tanıtmak için çaba veriyoruz. Bazen şehir olarak değerlerimize sahip çıkamıyoruz. Örneğin Uşak halıları yüzyıllardır yaşamasına rağmen kent olarak sahip çıkamamışız. Fakat biz bu konuda yeniden etkin bir çalışma ile somut kazanımlar elde ettik. Buna benzer birçok değerimiz maalesef unutulmaya yüz tutmuş. İşte bu tür etkinlikler ile değerlerimiz tekrar gün yüzüne çıkacak ve Uşak ile markalaşacak”

Kentimizin ürünleri bilinmiyor

Uşak’ın birçok ürünü üreten bir kapasitede olduğunu, fakat kentte yaşayanların bundan haberi olmadığını ifade eden UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet, “UTSO olarak Valiliğimiz ve Belediyemiz ile önemsediğimiz bir etkinlik gerçekleştireceğiz. Buradaki çıkış noktamız Uşak’taki nihai ürünleri ve yarı mamülleri önce Uşaklılara tanıtmaktır. Burada sağlayacağımız başarıyla daha sonra t6anıtım etkinliklerini fuar şekline dönmesini istiyoruz. Uşak’ta  çok şeyler üretiyoruz. İç piyasaya çok mamuller satıyoruz. Bu konuda başarılı birçok işletmemiz olmasına rağmen Uşaklı hemşehrilerimiz neler satıldığını bilmiyor. Yapacağımız tanıtım organizasyonunda bunu vurgulamak istedik. 22 bin üniversite öğrencimize de değerlerimizi etkinlikle tanıtmak istiyoruz. Kültürel değerlerimize de bu şekilde sahip çıkmak istiyoruz. Ulubey Kanyonları, Karahallı Cılandıras gibi doğal değerlerimiz bile hala tanınmıyor. Bunları etkinliğimizde de en iyi şekilde anlatacağız” şeklinde konuştu

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER