UŞAK 10°C
Az Bulutlu

UŞAK TERMALDE KOMŞU İLLERİ GEÇECEKpost_views_covif Görüntüleme

kategorisinde, 12 Şubat 2016 - 16:26 tarihinde yayınlandı

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

UŞAK BELEDİYESİ KAYAAĞIL TERMAL TESİSLERİ 12 OCAK PAZARTESİ TARİHİNDEN İTİBAREN YENİDEN HİZMET VERMEYE BAŞLIYOR. (ERTUNÇ ÖZTÜRK/UŞAK-İHA)

UÞAK BELEDÝYESݒNÝN 28 EYLÜL 2013 GÜNÜ HÝZMETE AÇTIÐI KAYAAÐIL JEOTERMAL TESÝSLERÝNE 5 GÜN GÝBÝ KISA SÜREDE 3 BÝN 125 KÝÞÝ GÝDEREK FAYDALANDI. (ERTUNÇ ÖZTÜRK/UÞAK-ÝHA)

Uşak Termalde Komşu İlleri Geçecek

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Kayaağıl Termal Tesisleri’nde günden güne gelişimin devam ettiğini, termal tesislerin ve apartların yoğun ilgiyle karşılandığını kaydetti. Cahan, “Yapacağımız çalışmalar yatırımcıların iştahını da kentimize çekecek” dedi.

Uşak Belediyesi Kayaağıl Termal Tesislerinin gelişimi adına projelerine devam ediyor. Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın göreve başlamasının akabinde tesislerin değişimi ve gelişimi öncelik olarak alınırken, yapılan çalışmalarsa meyvelerini vermeye başladı. Tesislerin gelişimi adına son bir yılda 24 yeni lüks apart ve termal ana binanın yenilenmesi sağlanırken, vatandaşların istekleri doğrultusunda projelendirilen market ve restoran ve aqua park çalışmalarında sona gelindi.

Termalde ilgi çekeceğiz

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan “Termalde Afyonkarahisar ve Kütahya gibi kentlerle yarışan bir şehir olacağız” dedi. Uşak’ın termal kaynaklarının her anlamda değerli olduğuna dikkat çeken Cahan, “İlimizde altın gibi değerli termal suyumuz var. Kaynağımız gerek mineral bakımından, gerek sıcaklık bakımından, gerekse sağlık açısından standartların çok üstündedir. Bu nedenle kaynağımızı akılcı ve doğru bir şekilde kullanarak marka yapmak için çalışmalarımız sürüyor. Öncelikle ilimizden başka şehirlere sağlık bulmak için gitmek zorunda kalan hemşehrilerimizin uzaklara gitmemesi hedefiyle başladığımız çalışmalarda artık farklı illerden misafir çeken bir il konumuna geldik.  Biz bu durumu daha çok lehimize çevirmek niyetindeyiz” ifadesini kullandı.

Termal merkezinin yanından geçecek çevre yolunun merkezin gelişimine katkı sağlayacağının da altını çizen Cahan, “Bütün faktörleri bir araya getirdiğimizde termal konusunda cazibe merkezi olacağız” şeklinde konuştu.

Vatandaşlarımız ne diyorsa o

Kayaağıl Termal Merkezi’nin gelişimi konusunda vatandaşların sesine de kulak verdiklerini bildiren Cahan, “Termalde hemşehrilerimizin fikirlerini önemseyen bir yapıdayız. Bu nedenle merkezimize gelen vatandaşlarımızın ne istediklerini değerlendirerek çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bu düşüncelere istinaden market ve restoran inşaatlarımızı bitirme noktasına geldik. Ayrıca vatandaşlarımızın en çok istedikleri aqua park yaz aylarında hizmete açılacak. Biz tesislerimizin daha iyi yerlere gelmesi adına ne gerekiyorsa yapacağız. Bu sayede hedeflerimize ulaşacağız” diyerek sözlerine son verdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER