UŞAK 10°C
Az Bulutlu

UŞAK TERÖRE KARŞI TEK YÜREKpost_views_covhs Görüntüleme

kategorisinde, 18 Şubat 2016 - 16:55 tarihinde yayınlandı

AAQaqa

Ankara’daki terör saldırısının ardından Uşak tek yürek olarak teröre karşı tepkisini ortaya koydu. Valisinden belediye başkanına kadar kanat önderleri ve sivil toplum örgütleri terörü lanetleyerek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.  Ankara’da İnönü Bulvarı üzerindeki kırmızı ışıkta, askeri personeli taşıyan servis araçlarının durduğu bir esnada 28 kişinin hayatını kaybettiği 61 kişinin de yaralandığı bombalı bir araçla yapılan saldırıya ilişkin tepkiler Uşak’ta da çığ gibi büyüdü.

VALİ OKUR; “DEVLETİMİZİN KARARLILIĞI SÜRECEKTİR”

Uşak Valisi Ahmet Okur, sosyal medyada yaptığı ilk açıklamada,“Milletimizin başı sağ olsun. Türkiye, Suriye konusunda istedikleri noktaya gelmediği sürece kaşıyacaklar, ancak devletimizin kararlılığı sürecektir” mesajı verdi.

BAŞKAN CAHAN; “TERÖRÜ LANETLİYORUZ”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise sosyal medyadan yaptığı ilk açıklamada; “Terörü lanetliyoruz” dedi.

Cahan, “Kararlı ve dimdik duran Türkiye’mize, hain eller yine kastetmeye çalışmış ve kahpece saldırmıştır. Unutmamalı ki her ne olursa olsun bu vatanın evlatları her zaman dik duracak, birliğimize ve bütünlüğümüze kastedecek düşmanlara gereken dersi verecektir.Bu vesile ile Ankara’da şehit olan tüm kardeşlerimize rahmet dilerken, yakına0lrıan başsağlığı temenni ediyoruz” dedi.

AK PARTİ UŞAK İL BAŞKANI: DEVLETİMİZ VE MİLLETİMİZ HAİNLERİN CEZASINI ELBET VERECEKTİR

AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş, Ankara’da meydana gelen terör saldırısını kınadı. Dün akşam saatlerinde Ankara’da meydana gelen ve 28 kişinin hayatını kaybettiği, terör saldırıyla ilgili bir kınama mesajı yayınlayan AK Parti İl Başkanı Servet Kuş, “Hainler ve şer odakları, ne yaparlarsa yapsınlar milletimizin birlik ve beraberliğini bozamayacaklardır. Devletimiz ve milletimiz, ülkemizi kana bulamaya çalışan hainlere gerekli cezayı mutlaka verecektir. Hiç kimse Türkiye’mizin gücünü ve sabrını ölçmeye kalkmasın. Bu hain saldırıyı gerçekleştirenler ve arkasındakiler en kısa zamanda tespit edilerek gereken her ne ise yapılacaktır. Ankara’da birliğimize beraberliğimize ve kardeşliğimize yönelik hainlerce yapılan terörist saldırıyı şiddetle lanetliyorum. Saldırıda şehit olan askerlerimize, hayatını kaybeden sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Hayatını kaybeden kardeşlerimizin ailelerinin ve Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

CHP UŞAK İL BAŞKANI, ANKARA’DAKİ TERÖR SALDIRISINI KINADI

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, Ankara’daki terör saldırısını kınadıklarını duyurdu.  Ali Karaoba, mesajında, “Ankara’da görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına yönelik, bu akşam saatlerinde gerçekleyen terör saldırısını lanetliyorum. Terör saldırısını gerçekleştirenler ve saldırının arkasındaki karanlık güçler, milletimizin dayanışma ve birlik duygusunu aşamayacak; Türkiye Cumhuriyetimiz ve tüm vatandaşlarımız, bu hain saldırıyla ulaşılmak istenen hedefin karşısında kararlılıkla duracaktır. Cumhuriyetimizin başkenti Ankara’nın merkezinde gerçekleşen terör saldırısının, tüm detaylarıyla aydınlatılması konusunda, kurumlarımızın üstlerine düşen görevi titizlikle yerine getireceklerine duyduğum inancı vurguluyor, bu alçak saldırıda hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Terör şehitlerimizin ailelerine, sevenlerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve tüm milletimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum” dedi.

MHP UŞAK İL BAŞKANI; “KINAMA YARIŞINI BIRAKIP GEREĞİNİ YAPIN”

MHP Uşak İl Başkanı Ali Kurt da açıklamasına Ankara’daki menfur terör saldırısını lanetleyerek başladı.

Kurt; “Yetkili makamlar oturdukları yerden kınama yarışına son versinler. Yetkilerini kullanarak gereğini yapsınlar. Milletimizin başı sağ olsun. Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil ifşalar diliyorum” açıklamasında bulundu.

SADETTİN ÖZTÜRK; “ALÇAK SALDIRIYI NEFRETLE KINIYORUZ”

Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Sadettin Öztürk, “Uşaklı esnaf ve sanatkarlar olarak, alçak saldırıyı nefretle kınıyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve ülkemize başsağlığı diliyoruz” dedi.

NASIF UYAR; “YAŞASAK DA ACI VE ÜZÜNTÜDEN ÖLÜYORUZ”

Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Yönetim Kurulu başkanı Nasıf Uyar, “İnsan yaşasa bile, acıdan ve üzüntüden ölünen bir ülke olduk. Terörün teröristtin ve terör devletlerinin dini milleti vicdani ahlakı insanlığı insan hakkı olmaz. Olmuyor da. Ama acıyı çeken milletimiz. Gelinen nokta maalesef bu. Allah milletimize devletimize insanlarımıza yardim etsin. Milletimiz birlik olma bütünlük içinde davranma gününe gelmiştir” yorumunu yaptı.

SALİH KILINÇ, “GENÇ BİR MESLEKTAŞIMIZI DA TERÖRE KURBAN VERDİK”

Uşak Gazeteciler Derneği başkanı Salih Kılınç, “Ankara da büyük patlama yaşandı. Bütün yaralılara Allahtan şifalar diliyorum. Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yakınlarına sabır diliyorum. Bu eylemi yapan vatan haini, kansız vatansız insan olamayan yaratıkların Allah cezasını versin. Türkiye’nin başı sağ olsun. Bu hain saldırıda 28 vatandaşımızı kaybetmemiz yüreklerimizi dağladı. Ne yazık ki bu menfur saldırıda genç bir meslektaşımız da yitirdiğimizi teessür ile öğrenmiş bulunmaktayız. Ankara’daki terör saldırısı 32 yaşındaki gazeteci Gülşen Yıldız’ı, iş çıkışı bindiği servis aracında yakalayarak hayattan aldı. Acımız çok büyük” dedi.

BURAK SAVAŞ; “TERÖRE LANET OLSUN”

Büro Memur Sen Uşak Şube Başkanı Osman Savaş da teröre lanet okudu. Savaş, “Ankara’da, Devletimizin kalbinde yapılan hain eylemi lanetliyorum. Şehitlerimize Yüce Allah’ımızdan rahmet diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum. Milletimizin başı sağ olsun” şeklinde duygularını dile getirdi.

MURAT ÖNTUĞ; “TÜRK MİLLETİ SİZE EN GÜZEL CEVABI VERECEKTİR”

Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu üyesi Doç. Dr. Murat Öntuğ, “Dün Ankara’da yaşanan hain terör saldırısında ve bugün Diyarbakır Lice’de operasyona giden askerlerimize düzenlenen bombalı pusuda hayatını kaybeden kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı dilerim. Yaralılara acil şifalar. Bu hain ve şerefsiz saldırıları gerçekleştiren PKK/YPG ile bunların destekçileri ve yandaşları Kahrolun. Türk Milleti size en güzel cevabı verecektir” şeklinde açıklama yaptı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER