UŞAK 15°C
Az Bulutlu

UŞAK ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÖMER HALİSDEMİR ŞİİR YARIŞMASI469 Görüntüleme

kategorisinde, 11 Ekim 2016 - 19:14 tarihinde yayınlandı

yarisma-afis yarisma-sartname

UŞAK ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÖMER HALİSDEMİR  ŞİİR YARIŞMASI

Uşak Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir’i anmak ve unutulmamasını sağlamak amacıyla ‘’ Ömer Halisdemir Şiir Yarışması Düzenliyor.

Uşak’ta okuyan lise öğrencilerinin katılabilceği şiir yarışmasının juri üyeliğini Doç. Dr. Talip Yıldırım, Yrd. Doç. Dr. Meriç Güven ve Türkçe Öğretmeni Sadiye Özdemir oluşturuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ülkü Ocakları  Uşak İl Başkanı Ümit Arslan  15 Temmuz darbesi vatan hainlerinin ülkemiz üzerindeki hesaplarını gerçekleştirmek için yapmış olduğu bir bölme ve parçalama girişimidir. Ülkü Ocakları olarak vatanın bir karış toprağında gözü olan,  vatan toprakları üzerinde hesap yapan,  bölmek, parçalamak isteyen herkes ve her kesim bizim hasmımızdır. 15 Temmuz kahramanlarımızdan Şehit Ömer Halisdemir  vatan millet sevdalısı her Türk gibi hainlere geçit vermemiş şehadete ulaşacağını bile bile o hainleri karargah içerisine sokmamış ve asker görünümlü rütbeli teröristi alnının ortasından vurmuştur.

İşte böyle bir kahramanı yaşatmak özellikle genç kardeşlerimizin de böylesine önemli bir kahramana karşı duygularını sorgulamak ve duygularını ifade edebilmeleri için böyle bir yarışma başlattık dedi. Yarışmaya ilginin son derece yoğun olmasının kendilerini ziyadesiyle sevindirdiğini belirten Ümit Arslan ayrıca  yarışmaya halktan da yoğun katılım olduğunu belirtti.

Ömer Halisdemir’in abisiyle bir görüşme yaptıklarını ve yarışma hakkında kendilerini bilgilendirdiklerini belirten Arslan  Şehidimizin abisiyle yaptığımız  görüşme de kendilerini yarışmamız hakkında bilgilendirdik ve programımıza davet ettik.  Eğer katılırlarsa programımıza şeref verirler ama katılamama durumları olursa da biz Uşak Ülkü Ocakları olarak Şehidimizin memleketi Niğde’ye giderek hem şehidimizin kabri başında duamızı yapacağız hem de kahraman şehidimizi yetiştiren    ailenin yanlarına giderek yazılan şiiri kendilerine armağan edeceğiz dedi.

Yarışma da ilk 3 e mütevazi bütçeler doğrultusunda para ödülü vereceklerinin altını çizen Ümit Arslan maksadımız gençlerimizi böylesine önemli kahramanlarımıza karşı duyarlı olabilmeleri açısından motive etmektir dedi.

Program Takvimi Ve Ödüller İse Şöyle:

17 Ekim Pazartesi günü saat 18:00 e kadar eserler   (usakulkuocaklari @gmail.com ) adresine gönderilecek.

23 Ekim Pazar günü saat 19.30 da Uşak Atatürk Kültür Merkezinde ödül töreni düzenlenecek.

Birinciye 2500 TL,

İkinciye 1500 TL,

Üçüncüye 1000 TL para  ödülü ve Ülkü Ocakları özel ödülü ,jüri ve mansiyon ödülleri verilecek.

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi www.usakulkuocaklari.com adresinde belirtilmiştir.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER