UŞAK 8°C
Çok Bulutlu

UŞAK ÜNİVERSİTESİNİN 10. YIL COŞKUSUpost_views_couwo Görüntüleme

kategorisinde, 20 Ocak 2016 - 23:45 tarihinde yayınlandı

AAAA

2006 Yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden ayrılarak kurulan Uşak Üniversitesi 10.yılını geride bıraktı.

 

10 Yıl içerisinde fiziksel ve bilimsel altyapısını önemli ölçüde tamamlayan Uşak Üniversitesi bugün tercih edilen ve rekabette öne çıkan ülkemizin önemli eğitim merkezlerinden biri olmuştur. Uşak Üniversitesi, bölgesiyle beraber kalkınan bir üniversite olmak için şehrimize, bölgemize ve ülkemize güç verecek her türlü bilimsel, sanatsal ve kültürel görevleri yerine getirmeyi kendisine görev edinmiştir.

Öğrenci odaklı üniversite vizyonuyla insan odaklı Yeni Türkiye idealine katkı veren Uşak Üniversitesi, 30 bine yaklaşan öğrenci sayısı, şehrin sosyo-ekonomik yapısına uygun bölüm ve programlarıyla ülkesine ve şehrine katkı sunmaya devam etmektedir.

Uşak Üniversitesi 10. Yıl Kutlama Programları çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenlenecektir.

Yıl boyunca Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından “Marka Dersler” adlı alanında tanınmış kişilerin konuk olacağı söyleşiler gerçekleştirilecektir.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından üniversite etkinlikleri ve topluluk etkinlikleri dışında 20’ye yakın 10. yıl etkinlikleri planlamıştır.

İlk olarak 22 Ocak 2016 Cuma günü saat 16.30’da Ramada Otel’de yapılacak 10. Yıl Resepsiyonu ile başlayacak olan kutlamalar çeşitli etkinliklerle devam edecektir.

İlk etkinlik olarak 22 Şubat-10 Mart 2016 tarihleri arasında “10” adlı Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları 10. Yıl Karma Sergisi, 2 Mart 2016 tarihinde 10. Yılda Fidan Dikme Töreni, 8 Mart’ta Dünya Kadınlar Günü ve Türkü Şöleni etkinliği gerçekleştirilecektir.

12 Mart 2016 tarihinde İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif ERSOY konulu etkinlik gerçekleştirilecektir.

18 Mart 2016 tarihinde Çanakkale Şehitlerini Anma Töreninde Çanakkale’nin 100. Yılında, tiyatro eseri olan “Çanakkale Destanı” adlı tiyatro gösterimi yapılacaktır.

Yine 10. yıl kampüs etkinlikleri kapsamında 21-22 Mart tarihleri arasında Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı işbirliğiyle kampüs etkinliklerimiz dahilinde gerçekleştireceğimiz Nevruz Programında 5 farklı ülkeden dans ve müzik topluluğuna ve Konya’dan davet edilen Türk Tasavvuf Müzik Topluluğu tarafından Mevlevi Müziği ve Sema gösterisi olmak üzere tasavvuf müziğinin bütün formlarında günümüze kadar bestelenen eserleri icra edebilen kıymetli bir topluluğa ev sahipliği yapacağız.

  1. yıl kampüs etkinlikleri için hazırlanan Uşak Üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası klasik müzik konseri icra edecektir.

Nisan ayı içinde Hayko Cepkin ile söyleşi programı olacaktır.

Kampüs etkinliklerimiz çerçevesinde 18 – 30 Nisan 2016 tarihleri arasında “Onuncu Yıl Rektörlük Kupası” karşılaşmaları yapılacaktır.

4 Mayıs 2016 tarihinde öğrenci çarşı merkezindeki öğrenci sinemasında Türk Sinemasına bir dönem damgasını vurmuş sinema sanatçıları ile söyleşi düzenlenecektir.

Kampüste oluşan öğrenci atmosferinin üniversite ortamına yaptığı katkıyı göstermek adına tüm öğrenci toplulukları tarafından hazırlanan ders dışı zamanlar sergisi 3-6 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

9 Mayıs 2016 tarihinde TRT müzik kanalı tarafından hazırlanıp sunulan “Ege Akşamları” adlı programda TRT canlı yayınına Uşak Üniversitesi ev sahipliği yapacaktır.

Yine 10. yıl etkinlikleri çerçevesinde, bilimsel gelişmelerin önünü açan farklı bilim dallarından yurtiçi ve yurtdışından gelecek bilim insanlarına da üniversite olarak  ev sahipliği yapılacaktır.

  1. yıl etkinliklerimiz 10 Mayıs 2016 tarihinde Hakan Altun konseri ile tamamlanacaktır.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER