UŞAK 15°C
Az Bulutlu

Uşak Üniversitesi Büyümeye Devam Ediyorpost_views_covom Görüntüleme

kategorisinde, 31 Temmuz 2014 - 12:42 tarihinde yayınlandı

Uşak Üniversitesi’ne Yeni Lisans Bölümleri Açıldı.

 

usak-universitesi

 

Uşak Üniversitesi fakülteleri bünyesinde yeni bölümler açılması yönündeki teklifler Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edildi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik yeni açılan lisans bölümleriyle ilgili bilgi verdi. Eğitim Fakültesi bünyesinde Özel Eğitim Bölümü ve Yabancı Diller Eğitimi Bölümü açıldığını belirten Rektör Çelik Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde de Klinik Bilimler Bölümü ve Temel Bilimler Bölümü, açılacağını söyleyerek “ Ayrıca Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde Uluslararası Ticaret Bölümü, Sağlık Yüksekokulu bünyesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü açılması yönündeki tekliflerimiz de YÖK tarafından kabul edildi. Lisans düzeyinde dört yıllık bölüm sayımız artıyor. Gelecek eğitim-öğretim döneminde bu bölümlere öğrenci alacağız” dedi.

Tercih edilen bir üniversite olmak için atılması gereken adımları doğru hesapladıklarına dikkat çeken Rektör Çelik, Uşak Üniversitesi’nin şehrin lokomotif gücü olduğunu söyledi. Yeni açılan bölümler ile Uşak Üniversitesi’nde toplam 155 bölüm ve 89 program olduğunu açıklayan Rektör Prof. Dr. Sait Çelik gelecek dönem öğrenci sayısının daha da artacağını belirterek üniversitenin hem nicel hem de niteliksel gelişiminin şehrin ve bölgenin desteğiyle güçleneceğinin altını çizdi.

YORUM YAZBENZER HABERLER