UŞAK 15°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

UŞAK ÜNİVERSİTESİ COĞRAFYA ÖĞRENCİLERİ KARABOYALIK KÖYÜNDE İNCELEMELER YAPTIpost_views_covqd Görüntüleme

kategorisinde, 03 Aralık 2015 - 12:19 tarihinde yayınlandı

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü, Yrd. Doç. Dr. Basim Saatçi gözetiminde Karaboyalık Köyünde arazi çalışması ve kırsal yerleşim incelemesi yaptı.

Çalışmayı düzenleyen Dr. Basim Saatçi, coğrafya bölümü öğrencilerinin doğal çevreyi tanımaları ve sınıf ortamında öğrendikleri teorik bilgileri uygulama imkânı bulmaları için, bu tip faaliyetlerin öğretimin bir parçası olduğunu ve önümüzdeki süreçte daha fazla sayıda köy çalışmasında bulunacaklarını ifade etti. Karaboyalık Köyü’nün seçilmesinde ise Uşak Üniversitesi Emekli Öğretim üyesi Dr. Mustafa Yalçın’ın, çalışmaya çok büyük destek vermesinin etkili olduğunu belirtti. Bu tür vesileler ile Uşak halkı ve köylüsünün, ülkemizin değişik yörelerinden gelen öğrencilerimize misafirperverliklerini göstereceklerine inandıklarını söyleyen Yrd. Doç. Dr. Basim Saatçi ayrıca, çalışmaya katılımları ve katkılarından dolayı Karaboyalık Köyü Muhtarı Ömer Karataş’a ve Coğrafya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Lütfi Özay’a da teşekkür etti.

Köylüler tarafından coşkuyla karşılanan öğrenciler, köyde misafir odası ve ev yerleşimlerini inceleyerek Kapaklar köyüne uğranarak, Uşak Erenleri Semerkand ve Alaattin Uşaki Hazretleri türbelerini ziyaret etti.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER