UŞAK 18°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

UŞAK ÜNİVERSİTESİ KISA FİLM FESTİVALİpost_views_covar Görüntüleme

kategorisinde, 02 Aralık 2014 - 18:53 tarihinde yayınlandı

ÜNİ

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi ve fakülteye bağlı İletişim Topluluğu’nun düzenlediği, 1. Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Kısa Film Festivali, 3-5 Aralık tarihleri arasında 1 Eylül Kampüsü Mustafa Kemal Paşa konferans salonunda gerçekleşecek.
3 Aralık Çarşamba günü saat 13.30’da başlayacak festivalin ilk gününde yönetmenliğini Arne Ahrens’in gerçekleştirdiği, başrolünde Tim Seyfi’nin yer aldığı, Avrupa’da birçok ödül kazanan “Sünnetim” adlı kısa filmin Türkiye’deki ilk gösterimi yapılacak.

Belgesel, kurmaca ve deneysel türlerinde özel bir seçkiye ev sahipliği yapacak festivalde, Locarno Film Festivali, Cannes Film Festivali, Altın Portakal Film Festivali ve Altın Koza Film Festivali gibi ulusal ve uluslararası platformlarda yer almış, tamamı ödül ve derece kazanmış on beş film, Uşaklı izleyicilerle buluşacak. Festival kapsamında ayrıca Kültür Bakanlığı’nın genç sinemacılara destek amacıyla düzenlediği Geleceğin Sineması’nı iki kez kazanan senarist-akademisyen Selin Süar’ın “Senaryo Yazarlığı Atölyesi” ile bir çok ödüllü kısa filmin yanı sıra klip, reklam ve uzun metraj filmlerde görüntü yönetmenliği yapan Berk Tuğcu’nun “Görüntü Yönetmenliği Atölyesi” sinemayla ilgilenen herkese açık olacak.

YORUM YAZBENZER HABERLER