UŞAK 19°C
Parçalı Bulutlu
Son Dakika Haberler

UŞAK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN CANLANAN SESLER PROJESİ838 Görüntüleme

kategorisinde, 29 Mayıs 2019 - 16:33 tarihinde yayınlandı

 

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencilerinden ’’ CANLANAN SESLER’’ adlı proje ve Duydum ki unutmuşsun’’ Sloganı ile Nostalji yaşatarak İletişim köprüsü kuruyor.

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla ilişkiler ve Reklamcılık Bölümü 3. Sınıf öğrencileri, Kübra Bayram, Ümit Kuyusuz, Enes Alcı’nın Halkla ilişkiler Kampanyası projesi kapsamında hazırlayıp, Günümüzde gelişen teknoloji ile unutulmaya yüz tutmuş Gramafon ve aktif olarak gençlerin bildiği ancak çok kullanmadığı radyonun hatırlatılması konusunda farkındalığın artırılması yönünde uyguladıkları etkinliklerle dikkat çektiler.

Proje ve etkinlikler hakkında bilgi veren ekip, öncelikle projenin fikir aşamasında yapılan araştırma sonucu, gelişen teknoloji ile gençlerin radyo ve gramafonun geçmişi hakkında fazla bir bilgisi olmadığını tespit ettiklerini, yaklaşık 150 yıllık tarihi bir süreci hatırlatmak ve yaşatmak için, bu yönde etkinliklerini kurguladıklarını söylediler.

UŞAK İLETİŞİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ, TRT 1 RADYO’DA CANLI YAYIN KONUĞU OLARAK
‘’İLETİŞİM KÖPRÜSÜ KURMAYA GELDİK’’ DEDİLER

Projenin ilk aşaması radyo ile başladı.

TRT1 Radyo da 17 Nisan 2019 saat 13:15 te yayınlanan, Hayatın Sesi programına canlı yayın konuğu olarak bağlanan Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla ilişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri, burada amaçlanan projenin tanıtılmasının yanında, dinleyiciliğin ötesine geçerek, yaşayarak öğrenmek, öğrenci arkadaşlarımızı cesaretlendirmek, istedikten ve çalıştıktan sonra imkansız bir şey olmadığını göstermekti dediler.

‘’DUYDUM Kİ UNUTMUŞSUN’’ PROJE SLOGANI ve NOSTALJİK ŞARKILAR BÜYÜLEDİ.
Projenin ikinci aşaması Uşak merkez de Üniversite öğrencilerinin genel olarak vakit geçirdiği üç cafe belirlendi. 17 Nisan 2019 da Saat 20.00 de Uşak Hante Cefe, 18 Nisan 2019 Saat 20.00 de Treehaus Cafe’de, 19 Nisan 2019 da Edebiyat kitap evi cafe de Gramafon ve Radyo dinletisinde nostaljik müzikler dinletildi.

Dinleti ve Sergi gençler tarafından ve misafirler tarafından ilgiyle takip edildi.

BEKLİYORUZ ‘’SINIRSIZ MÜZİK VE BİLGİ KEYFİ BU KUTUDA’’,

Projenin son aşamasıdan bilgi veren ekip, ‘’2 ve 3 Mayıs 2019 tarihleri saat 12.00 ve 16.00 arasında Uşak üniversitesi İletişim Fakültesi Önündeki Yapay Gölet içindeki adacıkta gerçekleşeceğini, etkinlikte adacık içinde bulunan ağaçların dallarına Nostaljik Radyolar asılacağı, Gramafon dinletisi, Plak Sergisi, ve Radyo dinletisi yanında, Öğrencilerinde katılımını sağlayarak, proje paydaşlarımızdan Yerel Radyo Sevtek Fm canlı yayını ile öğrencilerimizin sevdiklerine istek ve armağan ettikleri müzik parçalarını yayınlayacak. Etkinliğe tüm öğrenci arkadaşlarımızı davet ediyoruz’’ dediler.

Proje mimarı Genç İletişimciler son mesajında, Proje Etkinlikler sonunda alınan gramofon, plaklar ve Nostaljik radyolar Üniversiteye ye bağış yapılacak olup, Üniversite içinde müze açılması konusunda ilk adım atmış olacağız. Bizden sonra ki gelecek öğrencilere de kültürü yaşatmak için miras bırakacağımız bir proje olması da bizi mutlu etmektedir.
Sonuç olarak Proje den çıkarımlarımız; Sanatı ve Sanatçıyı unutmamamız unutturmamamız gerekiyor. Sanatın her dalı kültürün gelişmesi ve aktarılması açısından önemlidir. Bu bağlamda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün söylediği ’’Sanatsız kalmış bir milletin, Hayat damarlarından biri kopmuş demektir’’ sözünü de düstur edinmemiz gerekiyor‘’ dediler.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER