UŞAK 27°C
Az Bulutlu

UŞAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖR ADAYLARI BELKLİ OLDUpost_views_covhd Görüntüleme

kategorisinde, 18 Mart 2015 - 19:59 tarihinde yayınlandı

ünününün

Uşak Üniversitesi’nde, Mayıs ayında Rektörlük seçimleri yapılacak.Rektör adayları da isimlerini yavaş yavaş açıklıyor.Uşak Üniversitesi’nin mevcut Rektörü Sait Çelik’in karşısına ilk olarak İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Okudan aday çıktı.Sonrasında ,Prof. Dr. Rifat Okudan’ın ardından, Uşaklı Prof. Dr. Ekrem Savaş’ta aday olduğunu açıkladı.

Prof. Dr. Rifat Okudan;iki yıldan beri, İslami İlimler Fakültesi Dekanı olarak görev yapmaktayım.Bu süreçte,bozkırda bir vaha gibi büyüyen Uşak Üniversitesi’nin sorunlarına ve bu sorunların çözümü için gereken ihtiyaçlara yakından vakıf oldum.

üniversitemiz, geleceğe daha emin adımlarla ilerleyebileceği yeni bir dönem için üçüncü kez rektörlük seçim sürecine girmiştir. Bu süreçte aday olan veya olacak olan tüm kıymetli hocalarımızın üniversitemizin ali menfaatleri için en samimi gayreti göstereceğine bütün kalbimle inanıyor, bu çaba ve gayretler neticesinde Rabbimin bizlere en hayırlı sonucu vermesini niyaz ediyorum. Böylesine hayırlara vesile olabilecek bir yolda teveccühünüz ile Uşak Üniversitesi Rektörlüğü’ne aday olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum.dedi.

Prof. Dr. Rifat Okudan’ın ardından, Uşaklı Prof. Dr. Ekrem Savaş’ta aday olduğunu açıkladı.

Savaş yaptığı adaylık açıklamasında;Üniversitelerin kalkınması ise evrensel ölçekte bağımsız, huzurlu ve mutlu bilim insanları ile mümkündür. Huzur ve barış ortamı ise ancak hakkaniyetli ve adaletli bir yönetim anlayışı ile gerçekleşir. Bundan dolayı, Uşak Üniversitesinde hep beraber “huzur ve barış” ortamını kurmak ve doğduğum büyüdüğüm Uşak’a vefa borcumu ödemek için rektörlüğe talibim.dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER