UŞAK 10°C
Az Bulutlu

UŞAK ÜNİVERSİTESİ UFUK 2020 İÇİN İNGİLTERE’DEpost_views_couzp Görüntüleme

kategorisinde, 29 Ocak 2016 - 16:39 tarihinde yayınlandı

IMG_2756_1

Uşak ÜniversiteSİ İngiltere’nin Londra şehrinde düzenlenen “Socio-Economic Sciences and Humanities; Research Collaborations and Future Prospects (Sosyo-Ekonomik ve Beşeri Bilimler; Araştırma İşbirlikleri ve Gelecek)” konulu çalıştayda temsil edildi.

Temel amacı katılımcıların AB Horizon Ufuk 2020 Programı’ndaki potansiyellerinin geliştirilmesi ile  Ufuk 2020 Programı Sosyo-Ekonomik ve Beşeri Bilimler  ve Toplum ile Toplum için Bilim  Alanındaki mevcut konu başlıkları üzerinde katılımcılar arasındaki bilimsel işbirliklerinin teşvik edilmesi olan çalıştaya üniversitemiz adına Rektör Danışmanı Doç. Dr. Meral Özçınar Eşli katıldı.

Doç. Dr. Meral Özçınar Eşli çalıştayda Uşak Üniversitesi’nin tanıtımını ve Uşak Üniversitesi’nin yürüttüğü projelerle ilgili bilgi verdiğini belirtti. Çalıştayda AB Horizon Ufuk 2020 Kültürel Okur Yazarlık Projesi ile ilgili bir sunum da yaptığını söyleyen Doç. Dr. Meral Özçınar Eşli, çalıştayda Türkiye’den Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nden 11 öğretim üyesi, TÜBİTAK’tan dört uzman ve Royal Hollaway Üniversitesi, Londra King’s Koleji, Queen Mary Üniversitesi, Winchester Üniversitesi ve Manchester Üniversitesi’nin yer aldığını aktardı. Çalıştayda iki ülke üniversiteleri arasında ortak projeler yapılması üzerine fikir alışverişi ve çalışmalar da yapıldığını sözlerine ekleyen Doç. Dr. Meral Özçınar Eşli yapılan çalıştayın AB Horizon Ufuk 2020 Programı’ndaki potansiyellerinin geliştirilmesi adına verimli geçtiğini belirtti.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER