UŞAK 27°C
Az Bulutlu

UŞAK ÜNİVERSİTESİNDE EK BİNALAR YAPILMAYA BAŞLANDIpost_views_covdj Görüntüleme

kategorisinde, 09 Mart 2015 - 18:40 tarihinde yayınlandı

rektör

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik son üç buçuk yıldır Uşak Üniversitesi fiziki yapılanmasının hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Kongre-Kültür Merkezi ve Rektörlük Bloğu yapımına geçtiğimiz ay başlandığını belirten Rektör Çelik “Kongre-Kültür Binası, Uşak Üniversitesi ve Uşak için önemli bir ihtiyaç. Hareketli platformlu orkestra çukuruna sahip, opera, bale, konser, tiyatro, kongre vb. sahne sanatlarına imkân tanıyan bin 200 kişilik kongre merkezini Uşak’a kazandırıyoruz. Kongre Merkezi iki bodrum kat da dahil olmak üzere toplam 5 katlı olacak. Kongre-Kültür Merkezi’nin her katında ayrı kullanım alanları olacak. Kongre Merkezimiz 209 kişilik konferans salonu, 827 kişilik simültane tercüme yapılabilecek ve kamera-basın odaları olan salon, 162 kişilik ayrı bir konferans salonu, seminer odaları, çalışma odaları, senato odası, fuaye alanları, sahne ve prova odaları, 116 ve 150 kişilik iki salonuyla hizmet verecek. Kongre-Kültür Merkezi’nin yanında Rektörlük Bloğu ve açık otopark da yapılıyor. Kongre-Kültür Merkezi ve Rektörlük Bloğu gelecek eğitim öğretim yılında tamamlanacaktır.” dedi.

Uşak Üniversitesi dünyanın en iyi kampüslerinden biri haline geliyor.

Uşak Üniversitesi Bir Eylül Kampüs alanını dünyanın önde gelen kampüslerinden biri yapacaklarını aktaran Rektör Çelik göreve geldiği andan itibaren fiziki yapılanmaya önem verdiğini ve çalışmaları hızlandırdıklarını ifade etti. Rektör Çelik açıklamasında şunları aktardı:

“ Uşak Üniversitesi dünyanın en iyi kampüslerinden biri haline geliyor. Biz hedeflerimizi ortaya koyarken gerçekçiyiz. Üniversitemizin kampüsü hem öğrenci hem de personel odaklı bir yapılanmaya sahip. Sosyal, kültürel, bilimsel donatıları üniversitemize kazandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bitirdiğimiz yapılar var ve bu yapılar Türkiye’nin sayılı yapılarındandır. Bilimsel Laboratuarımız, Merkez Kütüphanemiz, Kapalı Spor Kompleksimiz, TÜPRAG’ın yaptırdığı merkezi derslik bloğu, Hayırsever İşadamı Atasay Kamer’in yaptırdığı İslami İlimler Fakültesi Binası hizmete açıldı. Ayrıca Kapalı Spor Kompleksinin hemen arkasında 2 adet tenis kortu, basketbol, futbol ve voleybol sahalarını içeren Sosyal Spor Kompleksi inşaatı ve tamamen öğrenci merkezli ve öğrencinin sosyalleşmesini sağlayacak etkinliklerin yapılabileceği engelli erişimine ve kullanımına uygun içinde, teleskopik tribünlü tiyatro salonu, fitness ve bowling salonları, hamam ve sauna, öğrenci kulüpleri için odalar, kafeteryalar, 380 m² çok amaçlı salon, 200 m² müzik salonu, 900 m² mediko, öğrenci ve personelimize hizmet verecek yemekhane bloğunun bulunduğu Öğrenci Yaşam Merkezi inşaatı da devam ediyor.”

YORUM YAZBENZER HABERLER