UŞAK 12°C
Yağışlı

UŞAK ÜNİVERSİTESİNDEN DARBE GİRİŞİMİNE KINAMA262 Görüntüleme

kategorisinde, 16 Temmuz 2016 - 17:44 tarihinde yayınlandı

rektör

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş hükümeti ve parlamenter sistemine karşı darbe kalkışması yapılmıştır. Milletin iradesine ipotek koyulmaya çalışılmış, temsil yetkisi verilen hükümetimiz görevden uzaklaştırılmaya çalışılmıştır. Millet iradesinin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne saldırılmıştır. Bilinmelidir ki tarihin hiç bir döneminde olduğu gibi bugünde milli iradeye karşı yapılan hiç bir gayri meşru eylem başarılı olmamıştır  ve olamayacaktır.
Millet olarak birlik, beraberlik ve demokrasi inancıyla malum yapı tarafından yapılan darbe girişimine karşı dimdik durduk. Kendi milletine namlu çeviren darbecilere milletimiz gereken dersi vakur tavırlarıyla göstermiştir. Milletimizin bu tavrı demokrasimizin ne kadar  sağlam temeller üzerine kurulu olduğunun da   göstergesidir.
Uşak Üniversitesi olarak her zaman milli iradenin yanında olduğumuzu, demokrasiden asla vazgeçmeyeceğimizi belirtirken milli iradeye karşı yapılan her türlü  darbe girişimlerini şiddetle kınıyoruz.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER