UŞAK 7°C
Kar Yağışlı

UŞAK ÜNİVERSİTESİNDEN EKOLOJİK DENGE KONFERANSIpost_views_covch Görüntüleme

kategorisinde, 15 Aralık 2015 - 23:00 tarihinde yayınlandı

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi tarafından “Ekolojik Denge İçerisinde Bitkilerin Rolü ve Hikmeti’’ adlı konferans düzenlendi.

Fen Edebiyat Fakültesi Öğr. Gör. Sibel Hişmanoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansa Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Dalkıran ile Prof. Dr. Cengiz Soykan, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Habil Şentürk, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercüment Osman Sarıhan, Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cahit Balabanlı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cahit Balabanlı konuşmasına, gençlere meslekleri hakkında bilgilendirme yaparak ve tavsiyelerde bulunarak başladı. Gençlerin kendilerini dört yıl boyunca meslek alanlarında geliştirmelerinin birçok yolu ve avantajı olduğunu dile getiren Prof. Dr. Cahit Balaban gençlerin eğitim-öğretim hayatları boyunca sürekli bilgilerini güncellemeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Cahit Balaban sunumunda ayrıca ekosistem nedir, ekosistemi oluşturan öğeler nelerdir, ekosistemin işlevleri, bitki toprak ilişkileri, ekolojik dengelerin bozulması konularına da anlatarak Kuran-ı Kerim’de yer alan iki ayetten örnekler vererek bitkilerin hikmetine de değindi.

Konferans Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Dalkıran’ın Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cahit Balabanlı’ya plaket vermesiyle sona erdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER