UŞAK 27°C
Az Bulutlu

UŞAK ÜNİVERSİTESİNDEN GÖRME ENGELLİLERE PANELpost_views_covky Görüntüleme

kategorisinde, 26 Aralık 2014 - 18:19 tarihinde yayınlandı

GÖR

Uşak Üniversitesi Engelli Birimi ve Bilgisayar Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle ‘Görme Engelli Bireylerin Akademik Yaşama Uyarlanması’ adlı panel Fen Edebiyat Fakültesi Konferans salonunda yapıldı.
Etkinliğe, üniversitemizde öğrenim gören görme engelli öğrenciler, Uşak ilinde bulunan görme engelli bireyler ve konuya duyarlı üniversitemiz öğrencileri tarafından yoğun katılım ve ilgi gösterildi.
Oturum Başkanlığını Engelli Birim Koordinatörü Türkan Batur’un yaptığı panelde; Üniversitemiz Bilgisayar Bilimleri Uyg. ve Arş. Merk. Müdürü Öğretim Görevlisi Utku Köse ‘Görme Engelli Bireyler İçin Bilişim Teknolojileri’ konusunda, Kastamonu Üniversitesi Engelsiz Birim Koordinatör Yardımcısı Mehmet Üneş ‘GEKOP (Görme Engelli Kütüphaneleri Ortak Elektronik Platformu) Projesi konusunda, , Altı Nokta Körler Derneği Uşak Temsilcisi Serkan Çiğdem ise ‘Engelli Bireyler ve İletişim’ adlı sunumlarını yaptılar.
Panelin sonunda Engelli Birim Koordinatörü Türkan Batur konuşmacılara ve katılımcılara teşekkürlerini iletti ve konuşmacılara plaketlerini takdim etti. Batur; özellikle Karahallı Meslek Yüksekokulu öğrencilerine aktif katılımları sebebiyle teşekkürlerini ileterek, öğrencilerin talepleri doğrultusunda ilerleyen zamanlarda Karahallı Meslek Yüksek Okulunda da benzer etkinlikler gerçekleştireceklerini belirtti.
Ayrıca 23 Aralık 2014 tarihinde üniversitemizde, Kastamonu Üniversitesi Engelsiz Birim Koordinatör Yardımcısı Mehmet Üneş, Akdeniz Üniversitesi ile geliştirmiş oldukları ve üniversitemizin de yakın zamanda karşılıklı protokolle dahil olduğu GEKOP yani Görme Engelli Kütüphaneleri Ortak Elektronik Platformu’nun kullanımı hakkında Engelli Birimi personeline ve kısmi zamanlı öğrencilerine eğitim verdi.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER