UŞAK -1°C
Soğuk

UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NDEN TÜBİTAK BAŞARI ÖYKÜLERİpost_views_covld Görüntüleme

kategorisinde, 03 Aralık 2015 - 11:38 tarihinde yayınlandı

????????????????????????????????????????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

“Uşak Üniversitesi Akademisyenlerinin TÜBİTAK Proje Başarı Öyküleri” adlı etkinlik Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde gerçekleşti.

Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya ile Prof. Dr. Cengiz Soykan, akademisyenler ve lisansüstü eğitim alan öğrenciler katıldı.

Yoğun ilgi gören etkinlikte konuşan Rektör Prof. Dr. Sait Çelik son yıllarda Uşak Üniversitesi akademisyenlerinin proje çalışmalarının gözle görülür bir şekilde arttığına ve Uşak Üniversitesi’nin proje-yoğun bir üniversite haline geldiğine dikkat çekerek Ar-Ge çalışmaları yapmanın ve proje üretmenin öneminden bahsetti. Rektör Çelik, Uşak Üniversitesi Bilimsel ve Sanatsal Çalışmaları Teşvik Programını başlatarak proje yazan akademisyenlere teşvik verdiklerini söyleyerek “Etkinliğe yoğun bir ilgi olduğunu görüyorum. Bugün burada TÜBİTAK Projeleri yapmış olan hocalarımızın başarı öykülerini dinleyeceksiniz. Deneyimlerini sizlerle paylaşacaklar. AB, TÜBİTAK,  Kalkınma Bakanlığı, KOSGEB ve BAP destekleri ile siz değerli akademisyenlerimize bu alanda geniş olanaklar sunuluyor. Proje yaparak şehrimize, bölgemize katkı sunan akademisyenlerimiz bilimsel ve teknolojik yönden ülkemizin gelişimine de ışık tutuyorlar. Bu etkinliğin devamı da olacak. Diğer hocalarımız da proje deneyimlerini sizlerle paylaşmaya devam edecekler. Etkinlikte emeği geçenleri kutluyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.”dedi.

“Uşak Üniversitesi Akademisyenlerinin TÜBİTAK Proje Başarı Öyküleri” adlı etkinlikte Rektör Yardımcısı Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya, Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdülrezzak Memon, Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Canan Kandilli, Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Kahraman ve Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Biray Çakmak proje yazma, yürütme ve sonlandırma konularındaki deneyimlerini aktararak yaptıkları TÜBİTAK projeleri hakkında bilgi verdiler.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER