UŞAK 18°C
Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler

UŞAK VALİLİĞİNDEN BUZLANMA VE DON UYARISIpost_views_covdn Görüntüleme

kategorisinde, 03 Aralık 2015 - 18:39 tarihinde yayınlandı

BUZ

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden gelen buzlanma, don uyarısı sonrasında Uşak Valiliği gerekli tedbirlerin alınması konusunda kurumları uyardı.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan 02/12/2015 Saat: 18:00 – 06/12/2015 tarihleri arasında buzlanma, don olayı uyarısının akabinde Uşak Valiliği’den ilgili kurumlara uyarı yazı gönderildi.

Vali Yardımcısı İsmail GÜRSOY tarafından kurumlara gönderilen, Meteorolojik Uyarı Konulu Yazıda;

02/12/2015 Saat: 18:00 – 06/12/2015 tarihleri arasında buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar olacağı Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün yazısında anlaşılmıştır.

Bu sebeple Belediyelerin su kanallarını kontrol etmeleri, temizlenmesi gerekenlerin gerekli bakımlarının yapılarak vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için ris taşıyan yerleşim alanlarında alınmış tedbirlerin gözden geçirilmesi ve güvenlik, sağlık, elektrik, telefon vb. ihtiyaçlarının devamı için gerekli tedbirlerin alınmasını.

Belediye Başkanlıklarınca gerekli duyurunun yapılması ve İl Afet Acil Durum Müdürlüğünce, Merkez Köy İlçe Muhtarlarının, Kaymakamlıklarca Köy İlçe Muhtarlarının acilen uyarılmasını önemle rica ederim denildi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER