UŞAK 2°C
Sisli

UŞAK VALİSİ MUHTARLARLA BİRARAYA GELDİpost_views_couyk Görüntüleme

kategorisinde, 20 Kasım 2015 - 16:31 tarihinde yayınlandı

M1 M2 M3 M4

Vali Ahmet Okur merkez ilçe köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelerek tanışma toplantısı gerçekleştirdi.

Öz Merkez İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Ahmet Okur ile birlikte Vali Yardımcısı İsmail Gürsoy, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş, İl Mahalli İdareler Müdürü Mehmet Emin Yağcı ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Göreve başladığı günden itibaren yaptığı incelemelerde köylerin temel ihtiyaçlarının önemli ölçüde temin edildiğini gördüğünü ifade eden Vali Okur, “Ana hizmet alanında hiçbir köyümüzde sıkıntımızın olmaması memnuniyet verici. Devletimizin hizmetlerini en iyi şekilde vatandaşımıza yansıtmak istiyoruz. Köylerin eksikliklerinin giderilmesi konusunda gelen talepleri yerine getirmesi hususunda hassasiyet göstereceğiz” dedi.

Toplumun her kesiminin devletin hizmetlerine daha kolay ulaşması gerektiğini ve gelişen ve değişen teknolojiyle bunun çok daha kolaylaştığını ifade eden Vali Okur, bu erişim kolaylığın vatandaşımızın özellikle sosyal yardımlaşma alanında faydalanması yolunda bir projeyi uygulamaya koyacaklarını belirtti.

Vali Okur, “E-Vakıf adını verdiğimiz projeyi kısa süre içinde hayata geçireceğiz. İhtiyaç sahibi ailelerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bizzat gelmeden başvuruda bulunmasına ve tüm işlemlerin elektronik ortamda takip edilmesine imkân tanıyacak bir sistem üzerinde çalışıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerin elektronik ortamda bize ulaşmasının ardından personellerimiz aldıkları bilgiler doğrultusunda onları ziyaret ederek ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılayacaklar” dedi.

Konuşmasının ardından Vali Ahmet Okur muhtarlardan gelen talepleri değerlendirdi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER