UŞAK 12°C
Sisli

UŞAK’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ525 Görüntüleme

kategorisinde, 13 Mayıs 2016 - 12:15 tarihinde yayınlandı
xxx
Hakkari’nin Çukurca Çığlı Üs Bölgesinde terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada çatışmaya destek götürmek üzere havalanan askeri helikopterin teknik bir arıza nedeniyle düşmesi sonucu Uşak’lı Pilot Üsteğmen Müjdat Kerem Şahan şehit oldu. Şehit haberi Uşak’taki baba ocağına ateş düşürdü.
Hakkari’nin Çukurca İlçesi Çığlı Köyü bölgesinde çıkan çatışmalara destek olmak amacıyla havalanan ve kısa bir süre sonra düşen helikopterde şehit olan pilotlardan birisinin Uşaklı Pilot Üsteğmen Müjdat Kerem Şahan olduğu öğrenildi. Şehit ailesine acı haberi Uşak Valisi Ahmet Okur ve Garnizon Komutanı Kd. Albay Yusuf Yalçın verdi.
Genel Kurmay Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, çatışmalarda 6 kahraman askerin şehit düştüğü belirtilirken, “Teröristlerle mücadele için, bölgeye sevk edilen bir helikopter Hakkari Çukurca bölgesinde saat 05.50 sularında kaza kırıma uğramıştır. Teknik bir arızadan kaynaklandığı değerlendirilen bu elim kazada helikopter pilotu olan iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.” denildi.
Vali Ahmet Okur twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Şehidimiz var. Pilot Üsteğmen Müjdat Kerem Şahan Hakkari’deki helikopter kazasında şehit oldu. Rabbim şehadetini kabul etsin mekanı cennet olsun.” dedi.
Şehidin haberi ulaşır ulaşmaz, anne ve babasının oturduğu bina Türk Bayraları ile donatıldı. Baba Süleyman Şahan’ın şehir dışında olduğu ve haberi alır almaz Uşak’a dönmek üzere yola çıktığı ve ayrıca şehit üsteğmenin kısa bir süre önce baba olduğu öğrenildi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER