UŞAK 29°C
Parçalı Bulutlu
DOLAR
5,7247
EURO
6,3517
ALTIN
276,27
BIST100
95.522

UŞAK’IN İLK KAMP MERKEZİNİ BİZ OLUŞTURACAĞIZ247 Görüntüleme

kategorisinde, 11 Mart 2019 - 22:45 tarihinde yayınlandı

 

AK Parti Uşak Belediye Başkan adayı Mehmet Çakın, kentin önemli bir doğal değeri olan Karaağaç Göleti’ne özgü bir proje geliştirdiklerini, doğa ve sağlık turizmi potansiyelinin bu sayede ortaya çıkacağını söyledi.

Uşak’ta hafta sonları vatandaşın ziyaret etmek istediği, fakat bakımsızlık, sosyal tesis yetersizliği ve piknik yapılacak uygun mekanlarının bulunmayışı nedeniyle hak ettiği değeri görmeyen Karaağaç Göleti için bir yeşil alan, kamp ve sağlık turizmini baz alan bir proje geliştirildi.

AK Parti Uşak Belediye Başkan adayı Mehmet Çakın ve ekibi tarafından hazırlanan ve ‘Karaağaç Göleti Rekreasyon Alanı’ adıyla tanıtılan proje, kentte kamp yapmak isteyen, fakat aydınlatma, güvenlik ve tesis problemleri nedeniyle çekincesi olan vatandaşlar için yeni bir alternatif olacak. Karaağaç Göleti’ne dinlenmek, balık tutmak, piknik yapmak ve ailece zaman geçirmek için gitmek isteyen vatandaşların talepleri doğrultusunda bir proje geliştirdiklerini dile getiren Mehmet Çakın, bölgede kalıcı bir tesis kazandıracaklarını kaydetti.

Karaağaç göletini çepeçevre saracak olan proje kapsamında, piknik ve dinlenme alanları, sosyal tesis, bisiklet yolu, olta balıkçılığı ve seyir teraslarının yer alacağını kaydeden Mehmet Çakın, “Uşak’ın ihtiyaçlarını baz alarak projelerimizi oluşturduk ve bunların başında Karaağaç Göleti geldi. Hafta sonları vatandaşımız için alternatif ve doğal bir mekanın eksikliğinin bulunduğunu gördük ve ilimizin sağlık ve doğa turizmi potansiyelinin ortaya çıkması için projemizi geliştirdik. Karaağaç’taki projemizi halkımızın talep ve beklentileri doğrultusunda oluşturduk. Çünkü bu bölgemizle ilgili vatandaşımızın uzun zamandan beri çevre ve diğer bazda düzenlemeler yapılmasına dair talepleri vardı. Ayrıca ailece kamp yapmak isteyenler için ilimizde uygun bir alan yok ve bu konuda bir ilke de imza atacağız. Hafta sonları kent merkezinde sıkılanlar, burada oluşturacağımız alanda çadırlarını kuracaklar ve ekstra bir maliyet olmadan doğayla iç içe bir hafta sonu tatili imkanı bulacaklar” dedi.

DOĞAL YAPI KORUNACAK

“Buraya tuvalet, market, restoran, mescit ve vatandaşın günlük ihtiyaçlarını düşünerek sosyal donatılar yapacağız” diyen Mehmet Çakın, şöyle konuştu: “Tüm bu çalışmaları yaparken, bölgemizin doğasını bozmayacağız. Ayrıca termal kaynaklara yakın olan bu bölgemize bu konuda termal bir merkez inşa edeceğiz ve bu sayede sağlık turizminin önü açılacak. Buradaki doğal güzellik ve bol oksijenin tanıtımını yaparak, ilimize daha turist çekeceğiz. Söz konusu projeyle yeni iş imkanları da kendiliğinden ortaya çıkacak. Burada, hizmet verecek personel, güvenlik görevlileri, işletmeciler ve onların oluşturacağı istihdam ile bir çok vatandaşımız evine ekmek götürecekler”.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER