UŞAK 29°C
Parçalı Bulutlu
DOLAR
5,6551
EURO
6,3619
ALTIN
259,04
BIST100
101.849
Son Dakika Haberler

UŞAK’LI ALPERENLER YENİ ZELLANDA’DAKİ MÜSLÜMANLAR İÇİN YÜRÜDÜ259 Görüntüleme

kategorisinde, 16 Mart 2019 - 21:37 tarihinde yayınlandı

Uşaklı Alperenler Yeni Zellanda’da Katledilen Müslümanlar İçin yürüdü

Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Uşak İl Başkanlığı Yeni Zellanda’da iki camiye yönelik gerçekleştirilen ve 49 kişinin şehit olduğu, çok sayıda kişinin de yaralandığı terör saldırısına tepki olarak gerçekleştirdiği yürüyüşün ardından basın açıklaması düzenledi.

Tiritoğlu parkında gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Alperen Ocakları Uşak İl Başkanı Mehmet Sezer şu ifadeleri kullandı; “Dün Yeni Zellanda’da Haçlı canavarının 21.yüzyıl versiyonunu izledi tüm dünya.Cuma namazı kılan masum insanların üstüne kurşunlar yağdı.İçinde kadınların ve çocukların da bulunduğu kırk dokuz can secdeden Rab’lerine kanatlandılar.

Teröristlerin yazdığı manifestodan anlıyoruz ki bu saldırı aslında İstanbul’a yapılmıştır. Peygamber övgüsüne mazhar olmuş Fatih Sultan Mehmet Han ve askerlerine yapılmıştır. 1683’te Viyana önlerinden geri dönen Türk ordusuna yapılmıştır.Avrupa içlerinde yetim kalmış evlad-ı fatihana yapılmıştır.

Bu saldırı aynı zamanda Ortaçağ Avrupasının içlerine doğru ahlak ve adalet taşıyan,geri dönerken de ardında bir elif gibi göğe yükselen minareler, bir gökyüzü gibi arzı kuşatan çil çil kubbeler bırakan Büyük Türk Milletinin nizam-ı alem misyonuna yapılmış bir saldırıdır.

İnşallah bu saldırı insanlığa kan ve gözyaşından başka bir şey veremeyen Hıristiyan Batı medeniyetinin maskesinin altında gizlediği canavarı açığa çıkaracak, nicedir emperyalizmin oyuncağı haline gelmiş Müslüman toplulukların gözlerini açmalarına vesile olacaktır.

Bir kez daha görülmüştür ki insanlık,Türk Milletinin öncülüğünde kıtalara ab-ı hayat gibi akacak nizam-ı alem medeniyetine muhtaçtır.

Saldırıyla ilgili sivil toplum örgütlerinin tepkileri var.Fakat bize göre tepki,devletin en yüksek makamı öncülüğünde,en yüksek perdeden ve özellikle Ayasofya camisinden verilirse anlamını bulacaktır.

Hz. Ömer gibi rükudan, Hz Osman gibi rahleden, Hz. Ali gibi secdeden şehadete ulaşan kırk dokuz kardeşime Rabbimden rahmet,yaralılara acil şifalar diliyorum.

Kafirler istemese de Allah nurunu tamamlayacak ve kanımız aksa da zafer İslam’ın olacaktır.”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER