UŞAK 29°C
Parçalı Bulutlu
DOLAR
5,6551
EURO
6,3619
ALTIN
259,04
BIST100
101.849
Son Dakika Haberler

UŞAK’LI ALPERENLERDEN LİDERE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ217 Görüntüleme

kategorisinde, 24 Mart 2019 - 0:16 tarihinde yayınlandı

Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığı Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadetinin 10. yıl dönümü sebebiyle yürüyüş yaptı ve basın açıklaması düzenledi.

Geçtiğimiz yıl “Asım’ın Nesli Muhsin Başkan’ın İzinde Yürüyor” etkinliğinin ikincisi olarak düzenlenen yürüyüş Uşak Belediyesi önünden başlayıp 15 Temmuz Şehitleri Meydanında son buldu.

Yürüyüşün ardından Alperen Ocakları Uşak İl Başkanı Mehmet Sezer ve Alperen Ocakları Uşak İl yönetiminden Metin Coşkun açıklama yaptı.

“Kıymetli hemşehrilerim, değerli basın mensupları ve yiğit dava arkadaşlarım, hepiniz hoş geldiniz, sizleri yücelerin en yücesi olan, Allah’ın selamı ile selamlıyorum, selamün aleyküm.

Tam 10 yıl önce 25 Mart’ta bir ateş düştü karlı dağlara, Maraş’tan gelen haberle o ateş yüreğimize savruldu, şehit etmişlerdi liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nu, ayrıca beraberinde yol arkadaşları Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya, Erhan Üstündağ, İsmail Güneş ve Kaya İstektepe şehadet şerbetini içmişlerdi.

Bugün O’nun için, O’nsuz geçen 10 yıl için ve vefa borcumuz için buradayız, 25 Mart 2009’ da bir suikast sonucunda düşürülen helikopterin kayıp parçaları için buradayız, bizler Muhsin Başkanımızın bize bıraktığı tertemiz davanın neferleriyiz, davamız batıla karşı olduğu için Şehit Muhsin Başkanımızın sözleri ile “Zulüm Azrail olsa hep Hakk’ı tutacağım, mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir” diyerek şehit liderimizin Alperenleri olarak her daim hakkın yanında olacağız, doğrunun yanında olacağız, batıla ve yanlışa fırsat vermeyeceğiz.

O’nun bize bıraktığı fikirleri ve dava şuurunu Allah’ın izni ile omuzlarımızda yükselteceğiz, sözlerimi burada sonlandırırken Muhsin Yazıcıoğlu suikastı davasını sürdüren yetkililere Abdurrahim Karakoç’un dizeleriyle mesaj göndermek istiyoruz.

“Gene tehir etme 3 ay öteye,

Bu dava dedemden kaldı hakim bey,

Otuz yıl da babam düştü ardına,

Siz sağ olun o da öldü hakim bey.”

Diyerek suikastın en yakın zamanda aydınlığa kavuşmasını niyaz ediyoruz, imanımız vardır ki; Allah’ın adaleti er ya da geç vuku bulacaktır” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER